Event 1
B U16 2X
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
- Heat 2: placed 7th (7:27:37)
- Repechage 2: placed 3rd (7:34:56)
Event 1
B U16 2X
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
- Heat 3: result (SCR)
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
Coached by: Alex Hatwell
- Heat 2: placed 8th (8:02:74)
- Repechage 2: placed 4th (7:42:86)
- Heat 3: placed 4th (8:12:14)
- Semi-final 2: placed 6th (7:53:18)
- B Final: placed 5th (7:58:62)
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
Coached by: Tim Richardson
- Heat 3: placed 1st (7:03:42)
- Semi-final 1: placed 5th (6:47:76)
- B Final: placed 2nd (6:52:93)
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
Coached by: Diana Hatwell
- Heat 2: placed 6th (7:14:24)
- Repechage 2: placed 1st (7:34:73)
- Semi-final 2: placed 5th (7:12:04)
- B Final: placed 1st (7:04:48)
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
Coached by: Diana Hatwell
- Heat 3: placed 1st (6:59:80)
- Semi-final 1: placed 2nd (6:58:31)
- A Final: placed 4th (7:01:06)
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
Stephen Wills (stroke), Samuel Wood, Michael Berry, David Hatton, Jamie Dickens, Thomas Stillwell, Kael McEnteer, Justin Wall + Toby Peard (cox)
Coached by: Alex Hatwell
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
Coached by: Richard Hamilton
- Heat 2: placed 5th (7:12:81)
- Repechage 1: placed 2nd (7:19:74)
- Semi-final 1: placed 6th (7:18:58)
- B Final: placed 3rd (7:13:49)
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
Coached by: Tim Richardson
- Heat 1: placed 5th (7:11:88)
- Repechage 1: placed 1st (7:15:46)
- Semi-final 2: placed 8th (7:19:52)
- B Final: placed 5th (7:15:79)
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
Coached by: Diana Hatwell
- Heat 2: placed 5th (7:54:45)
- Repechage 3: placed 2nd (6:59:31)
- Semi-final 1: placed 6th (7:25:72)
- B Final: placed 2nd (6:59:08)
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
- Heat 2: placed 6th (7:41:26)
- Repechage 2: placed 5th (6:56:34)
- Heat 2: placed 3rd (8:36:35)
- Repechage 3: placed 4th (7:11:61)
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
Coached by: Alex Hatwell
- Heat 2: placed 1st (8:06:10)
- Semi-final 2: placed 4th (7:49:07)
- A Final: placed 8th (7:29:29)
TRGB
school
Bay of Plenty
bp
Darran Lowes (stroke), Kieran McCarthy, Fraser Johns, Bradley Rapley, Peter Gifford, Michael Berry, Daniel Matuschka, Daniel Burgess + Anthony Artus (cox)
Coached by: Tim Richardson
- Heat 2: placed 2nd (6:53:87)
- Repechage 2: placed 1st (6:23:98)
- A Final: placed 3rd (6:23:71)
- Heat 6: placed 7th
- Repechage 3: placed 5th (7:54:72)
- Heat 1: placed 5th
- Repechage 1: placed 1st (8:19:06)
- Semi-final 4: placed 6th (8:43:71)
- Heat 2: placed 7th
- Repechage 2: placed 4th (8:50:47)