- Heat 3: placed 7th
- Repechage 4: placed 5th (9:35:95)
- Heat 4: placed 8th (5:37:41)
- Repechage 3: placed 5th (9:34:20)
- Heat 1: placed 2nd (8:15:59)
- Semi-final 3: placed 4th (8:43:23)
- B Final: placed 8th (8:52:23)
- Heat 2: placed 4th (8:33:29)
- Semi-final 1: placed 7th (8:38:50)
- B Final: placed 6th (8:39:82)
CAMB
school
Waikato
wk
Robbie Fear (stroke), Georgina Waswo, Melissa Russo, Jenni Steadman, Katee Herdman, Chrystal Fisher, Natalie Good, Naomi Smith + Lauren Askew (cox)
Coached by: Neil Gibb & Tony Nelson
- Heat 3: placed 4th (7:50:66)
- Repechage 4: placed 3rd (7:26:87)
- Semi-final 1: placed 8th (7:28:36)
- B Final: placed 5th (7:38:25)
CAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Gary Roberts & Ali Leigh
- Heat 1: placed 6th (7:22:48)
- Repechage 1: placed 3rd (7:46:76)
CAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Gary Roberts & ali Leigh
- Heat 2: placed 7th (7:29:07)
- Repechage 1: placed 2nd (7:45:88)
- Semi-final 2: placed 6th (7:25:83)
- B Final: placed 8th (7:33:86)
CAMB
school
Waikato
wk
Matt Lobb (stroke), Kieren Trezona Le Comte, Adrian Cook, Damien Armstrong, Tyrone Atkinson, Joel Payne, Ben Westberry, Thomas Jensen + Lloyd Curl (cox)
Coached by: Alison Storey & Rowena Mangan
- Heat 2: placed 5th (6:49:14)
- Repechage 2: placed 4th (7:04:19)
Event 15
G U16 2X
Sponsored by: Pollys & Hawkesbury Road Clothing
CAMB
school
Waikato
wk
- Heat 1: placed 7th (8:32:67)
- Repechage 3: placed 1st (8:51:79)
- Semi-final 3: placed 7th (8:34:32)
Event 17
B U17 4X+
Sponsored by: National Hotel Cambridge
CAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Brett Crow & Dave Rodger
- Heat 2: placed 4th (6:49:42)
- Semi-final 2: placed 1st (6:43:75)
- A Final: placed 3rd (6:38:87)
CAMB
school
Waikato
wk
- Heat 1: placed 4th (9:18:97)
- Repechage 3: placed 4th (8:26:63)
Event 27
G U15 4X+
Sponsored by: National Hotel Cambridge
CAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Neil Gibb & Chris Whibley
- Heat 1: placed 5th (9:42:93)
- Repechage 1: placed 3rd (8:20:32)
Event 31
G U16 4X+
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
CAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Tony Nelson
- Heat 6: placed 2nd (9:02:50)
- Semi-final 4: placed 3rd (8:19:87)
- B Final: placed 8th (8:03:64)
CAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Alison Storey & Rowena Mangan
- Heat 3: placed 5th (8:23:79)
- Repechage 4: placed 4th (7:35:77)
Event 35
G U17 4+ (N)
Sponsored by: Boatshed Café and Kayaks
CAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Neil Gibb & Tony Nelson
- Heat 3: placed 5th
- Repechage 3: placed 4th (8:27:84)
Event 35
G U17 4+ (N)
Sponsored by: Boatshed Café and Kayaks
CAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Neil Gibb & Barrie Todd
- Heat 2: placed 7th
- Repechage 2: placed 5th (9:05:30)
- Heat 2: placed 2nd
- Semi-final 4: placed 2nd (7:36:32)
- A Final: placed 4th (7:15:72)
- Heat 1: placed 6th
- Repechage 2: placed 3rd (7:52:91)
CAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Neil Gibb & Tony Nelson
- Heat 4: placed 1st
- Semi-final 4: placed 2nd (8:26:90)
- A Final: placed 6th (7:45:94)