Event 1
B U16 2X
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
- Heat 3: placed 2nd (7:14:30)
- Semi-final 1: placed 3rd (7:18:20)
- B Final: placed 1st (7:18:26)
Event 1
B U16 2X
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
- Heat 4: placed 3rd (7:21:33)
- Semi-final 3: placed 4th (7:19:89)
- B Final: placed 3rd (7:29:35)
Event 1
B U16 2X
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
- Heat 5: placed 1st (7:11:60)
- Semi-final 1: placed 1st (7:08:59)
- A Final: placed 2nd (7:09:63)
- Heat 6: placed 1st
- Semi-final 2: placed 2nd (8:25:92)
- A Final: placed 3rd (8:27:89)
Event 9
B U18 4X+
Sponsored by: Orbit Corporate Travel - Auckland
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
Coached by: ian Weenink
- Heat 1: placed 1st (6:42:61)
- Semi-final 1: placed 1st (6:26:57)
- A Final: placed 1st (6:33:21)
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
Haylee Westwood (stroke), Sarah Gray, Jordan Thurston, Kerry Jordan, Emma Collingwood, Kelsey Edlin, Abbie Ratcliffe, Whitney Tangaroa + Bronwyn Holly (cox)
Coached by: Kristie Weenink
- Heat 3: placed 3rd (7:45:77)
- Repechage 1: placed 4th (7:27:54)
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
Coached by: Simon Watson
- Heat 1: placed 3rd (7:32:54)
- Repechage 4: placed 1st (7:04:46)
- Semi-final 1: placed 3rd (6:45:35)
- A Final: placed 3rd (6:44:37)
Event 15
G U16 2X
Sponsored by: Pollys & Hawkesbury Road Clothing
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
- Heat 4: placed 3rd (8:12:57)
- Semi-final 3: placed 6th (8:23:55)
Event 15
G U16 2X
Sponsored by: Pollys & Hawkesbury Road Clothing
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
- Heat 5: placed 7th (8:43:50)
- Repechage 2: placed 5th (9:27:60)
Event 17
B U17 4X+
Sponsored by: National Hotel Cambridge
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
Coached by: ian Weenink
- Heat 3: placed 1st (6:34:75)
- Semi-final 1: placed 1st (6:48:43)
- A Final: placed 4th (6:43:76)
- Heat 8: placed 4th (9:24:10)
- Repechage 4: placed 2nd (8:29:82)
- Semi-final 1: placed 7th (8:52:67)
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
- Heat 6: placed 1st (8:31:41)
- Semi-final 2: placed 1st (8:30:75)
- A Final: placed 2nd (7:46:43)
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
- Heat 5: placed 3rd (9:04:86)
- Repechage 6: placed 2nd (8:15:10)
- Semi-final 1: placed 5th (8:56:57)
- Heat 3: placed 7th (9:15:02)
- Repechage 4: placed 1st (8:04:66)
- Semi-final 3: placed 6th (8:42:74)
Event 24
G U16 8+
Sponsored by: Pollys & Hawkesbury Road Clothing
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
Haylee Westwood (stroke), Sarah Gray, Jordan Thurston, Kerry Jordan, Emma Collingwood, Sophie Kendrick, Jordan Meade, Analee King + Casey Graves (cox)
Coached by: Kristie Weenink
- Heat 1: placed 4th (8:14:60)
- Repechage 3: placed 3rd (7:24:30)
- Semi-final 1: placed 6th (7:40:78)
- B Final: placed 6th (7:19:18)
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
Coached by: Simon Watson
- Heat 3: placed 6th (8:33:33)
- Repechage 3: placed 5th (7:15:45)
- Heat 1: placed 1st (7:57:03)
- Semi-final 1: placed 1st (7:23:86)
- A Final: placed 8th (7:43:58)
Event 31
G U16 4X+
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
Coached by: ian Brider
- Heat 1: placed 4th (9:18:70)
- Semi-final 4: placed 4th (8:32:01)
- B Final: placed 5th (7:57:70)
Event 35
G U17 4+ (N)
Sponsored by: Boatshed Café and Kayaks
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
Coached by: Kristie Weenink
- Heat 4: placed 3rd
- Repechage 4: placed 2nd (8:09:94)
- Semi-final 2: placed 6th (8:47:07)
- B Final: placed 1st (8:02:03)
Event 35
G U17 4+ (N)
Sponsored by: Boatshed Café and Kayaks
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
Coached by: Kristie Weenink
- Heat 2: placed 6th
- Repechage 3: placed 5th (8:57:72)
- Heat 4: placed 2nd
- Semi-final 2: placed 3rd (7:37:91)
- B Final: placed 3rd (7:14:96)
- Heat 1: placed 3rd
- Semi-final 2: result (SCR)
- Heat 4: placed 1st
- Semi-final 1: result (SCR)
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
Kate Cvitanovich (stroke), Emma Crowley, Brogan McAllister-Olney, Claire McGuinness + Louise Sheean (cox)
Coached by: ian Brider
- Heat 2: placed 2nd
- Repechage 2: placed 1st (7:36:60)
- Semi-final 1: placed 1st (7:58:52)
- A Final: placed 1st (7:28:14)
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
Coached by: Kristie Weenink
- Heat 4: placed 3rd
- Repechage 7: placed 1st (8:05:98)
- Semi-final 3: placed 4th (8:49:75)
- B Final: placed 3rd (7:53:23)
WNHS
school
Wanganui/Manawatu
wa
Coached by: Kristie Weenink
- Heat 1: placed 5th
- Repechage 4: placed 4th (8:52:06)