HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: James Barrett
- Heat 1: placed 1st (6:51:73)
- Semi-final 2: placed 3rd (6:45:69)
- A Final: placed 1st (6:46:01)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: James Barrett
- Heat 4: placed 4th (7:17:27)
- Repechage 3: placed 3rd (7:13:97)
- Semi-final 2: placed 7th (7:06:72)
- B Final: result (DNS)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Ian Wright
- Heat 3: placed 1st (6:51:28)
- Semi-final 1: placed 1st (6:45:57)
- A Final: placed 2nd (6:48:37)
- Heat 1: placed 1st (7:10:50)
- Semi-final 1: placed 1st (7:09:13)
- A Final: placed 2nd (7:15:28)
- Heat 2: placed 1st (7:33:08)
- Semi-final 2: result (SCR)
- Heat 2: result (SCR)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Ian Wright
- Heat 2: placed 3rd (7:01:83)
- Semi-final 2: placed 1st (6:54:41)
- A Final: placed 1st (6:45:13)
HAMB
school
Waikato
wk
Gareth Donovan (stroke), Vaughn Bruce, Andrew Peckham, Jason Mills, Cory McKinnon, Harley Hanes, Brodie Ditchburn, A J Mudford + Peter Walter (cox)
Coached by: Glenn Ross & Gil Cawood
HAMB
school
Waikato
wk
Jesse Anderson (stroke), Nick Keith, Brennan Chappell, Tamihana Coxhead, Matt Hickford, Andrew Healey, Mitchell Hastings, Michael Morgan + Zack Arcus (cox)
Coached by: Glenn Ross & Wynn Dymock
- Heat 2: placed 4th (6:30:91)
- Repechage 1: placed 3rd (6:57:93)
- A Final: placed 7th (6:43:04)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Ian Wright & Peter Lissington
- Heat 2: placed 2nd (6:57:60)
- Semi-final 2: placed 1st (6:56:89)
- A Final: placed 2nd (6:44:47)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Ian Wright
- Heat 1: placed 2nd (7:18:58)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:13:52)
- A Final: placed 7th (7:19:95)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Ian Wright
- Heat 2: placed 2nd (7:08:31)
- Semi-final 2: placed 1st (6:58:97)
- A Final: placed 1st (6:30:79)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Ian Wright
- Heat 3: placed 5th (7:43:68)
- Repechage 1: placed 3rd (7:29:41)
- Semi-final 2: placed 7th (7:33:96)
- B Final: placed 4th (7:07:32)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Peter Lissington
- Heat 2: placed 1st (7:38:08)
- Semi-final 1: placed 1st (7:07:92)
- A Final: placed 1st (6:40:46)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Peter Lissington
- Heat 1: placed 3rd (7:52:41)
- Repechage 4: result (SCR)
HAMB
school
Waikato
wk
Edward Young (stroke), Arundeep Singh, Joseph Morgan, Blair Smith, Brendan Mayall, Haden Walker, Bradley Perrett, Daniel Stark + Morgan Corkill (cox)
Coached by: James Barrett
- Heat 1: placed 3rd (7:00:89)
- Repechage 2: placed 4th (6:28:27)
- Heat 5: placed 3rd (8:30:27)
- Repechage 1: placed 3rd (7:26:44)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Gil Cawood
- Heat 3: placed 1st (7:51:82)
- Semi-final 1: placed 4th (7:39:06)
- A Final: placed 4th (7:06:44)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Wynn Dymock & Glenn Ross
- Heat 4: placed 5th (8:32:18)
- Repechage 1: placed 3rd (7:37:47)
- Semi-final 2: placed 7th (7:57:86)
- B Final: placed 7th (7:24:73)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Wynn Dymock & Glenn Ross
- Heat 1: placed 2nd (8:05:38)
- Repechage 1: placed 1st (7:25:11)
- Semi-final 2: placed 3rd (7:41:11)
- A Final: placed 6th (7:15:45)
HAMB
school
Waikato
wk
Coached by: Glenn Ross & Gil Cawood
- Heat 2: result (SCR)
HAMB
school
Waikato
wk
Brad Ross (stroke), Josh Payne, Jason Kirk, Alex Connolly, Tyson Williams, Duncan Wright, Nick Burrows, Lance Harris + Sam Purvis (cox)
Coached by: Peter Lissington
- Heat 1: placed 4th
- Semi-final 4: placed 4th (8:30:97)
- B Final: placed 6th (9:02:17)
HAMB
school
Waikato
wk
Jonathan Armstrong (stroke), Simon Taylor, Carl Finlay, Kyle Manns, Adam Grenside, Clinton Stockman, Daniel Peart, Graham Hill + Peter Walter (cox)
Coached by: Ian Wright
- Heat 1: placed 1st (5:57:56)
- Semi-final 1: placed 1st (6:13:99)
- A Final: placed 1st (5:53:17)
HAMB
school
Waikato
wk
Josiah Lester (stroke), Arundeep Singh, Joseph Morgan, Jared Pehi, Brendan Mayall, Haden Walker, Bradley Perrett, Daniel Stark + Morgan Corkill (cox)
Coached by: James Barrett
- Heat 2: placed 4th (6:27:61)
- Semi-final 2: result (SCR)
HAMB
school
Waikato
wk
Fraser Haywood (stroke), Blair Smith, Edward Young, Jason Ardern, Kata Atkins, Hamish Wade, Chris Budai, Logan Poole + Scott Harmsworth (cox)
- Heat 3: placed 6th (6:37:33)
- Repechage 2: placed 3rd (6:32:39)
HAMB
school
Waikato
wk
Brad Ross (stroke), Josh Payne, Jason Kirk, Alex Connolly, Tyson Williams, Duncan Wright, Nick Burrows, Lance Harris + Sam Purvis (cox)
Coached by: Peter Lissington
- Heat 1: placed 5th (6:16:68)
- Repechage 2: placed 1st (6:14:87)
- Semi-final 1: placed 5th (6:22:34)
- B Final: placed 1st (6:18:98)