menu menu

rowIT.co.nz

Race Schedule
entrants | draw | day sheets


Important: the Cambridge Town Cup and North Island Championships regattas are being run concurrently.
This schedule shows events from both regattas:
 • U15, U16, U17, U18, and Masters events are CTC events (Fri-Sun)
 • Novice, Club, Senior, U20, U22, Premier, and Open events are NICC events (Sat-Mon)

Friday, 27th January 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 09:00 1 B U17 1X
heat
Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
B 09:04       Race: 2  
C 09:08       Race: 3  
D 09:12       Race: 4  
E 09:16       Race: 5  
F 09:20       Race: 6  
G 09:24 2 G U17 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
H 09:28       Race: 2  
I 09:32       Race: 3  
J 09:36 7 B U15 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
K 09:40       Race: 2  
L 09:44       Race: 3  
M 09:48       Race: 4  
N 09:52       Race: 5  
O 09:58 8 G U15 4X+
heat
Race: 1 1->FA+1F2; R2->FB+2F3; R3->FC+3F4;R4->FD+4F5
P 10:02       Race: 2  
Q 10:06       Race: 3  
R 10:10       Race: 4  
S 10:14       Race: 5  
T 10:18       Race: 6  
U 10:22       Race: 7  
V 10:30 10 B U18 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
W 10:34       Race: 2  
X 10:38 12 G U18 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
Y 10:42       Race: 2  
Z 10:46       Race: 3  
A 10:50       Race: 4  
B 10:54       Race: 5  
C 10:58 13 B U16 4X+
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
D 11:02       Race: 2  
E 11:06       Race: 3  
F 11:10       Race: 4  
G 11:14       Race: 5  
H 11:18 15 G U16 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
I 11:22       Race: 2  
J 11:26       Race: 3  
K 11:30       Race: 4  
L 11:34 20 B U17 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
M 11:38       Race: 2  
N 11:42 21 G U17 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
O 11:46       Race: 2  
P 11:50       Race: 3  
Q 11:54       Race: 4  
R 11:58 22 G U15 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
S 12:02       Race: 2  
T 12:06       Race: 3  
U 12:10       Race: 4  
V 12:18 24 B U18 4X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
W 12:22       Race: 2  
X 12:26 26 G U18 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
Y 12:30       Race: 2  
Z 12:34 28 B U16 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
A 12:38       Race: 2  
B 12:42       Race: 3  
C 12:46       Race: 4  
D 12:50 30 G U16 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
E 12:54       Race: 2  
F 12:58 32 B U17 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
G 13:02       Race: 2  
H 13:06       Race: 3  
I 13:10       Race: 4  
J 13:14       Race: 5  
K 13:18 33 G U17 1X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
L 13:22       Race: 2  
M 13:26       Race: 3  
N 13:30       Race: 4  
O 13:34       Race: 5  
P 13:38 34 B U15 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
Q 13:42       Race: 2  
R 13:49 39 B U18 4+
prelim
Race: 1  
S 13:52 40 G U18 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
T 13:56       Race: 2  
U 14:00 41 G U16 4X+
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
V 14:04       Race: 2  
W 14:08       Race: 3  
X 14:12       Race: 4  
Y 14:16       Race: 5  
Z 14:20 43 B U16 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
A 14:24       Race: 2  
B 14:28       Race: 3  
C 14:32       Race: 4  
D 14:36       Race: 5  
E 14:40 45 G U18 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
F 14:44       Race: 2  
G 14:48       Race: 3  
H 14:52       Race: 4  
I 14:56 47 B U18 1X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
J 15:00       Race: 2  
K 15:04       Race: 3  
L 15:08       Race: 4  
M 15:12 50 G U15 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
N 15:16       Race: 2  
O 15:20       Race: 3  
P 15:24       Race: 4  
Q 15:28       Race: 5  
R 15:34 51 B U15 4X+
heat
Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
S 15:38       Race: 2  
T 15:42       Race: 3  
U 15:46       Race: 4  
V 15:50       Race: 5  
W 15:54       Race: 6  
X 16:06 53 G U17 8+
prelim
Race: 1  
Y 16:10 58 B U17 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
Z 16:14       Race: 2  
A 16:18       Race: 3  
B 16:22 59 G U16 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
C 16:26       Race: 2  
D 16:30       Race: 3  
E 16:34 62 B U18 2X
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
F 16:38       Race: 2  
G 16:42       Race: 3  
H 16:46       Race: 4  
I 16:50 64 G U15 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
J 16:54       Race: 2  
K 16:58 66 B U16 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
L 17:02       Race: 2  

Saturday, 28th January 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 07:28 3 W Club 4+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
B 07:32       Race: 2  
C 07:36 4 M Nov 4X+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
D 07:40       Race: 2  
E 07:44       Race: 3  
F 07:48       Race: 4  
H 07:52 5 M U22 2-
prelim
Race: 1  
I 07:56 6 W Snr 1X
prelim
Race: 1  
J 08:00 9 W Nov 2X
heat
Race: 1 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage
K 08:04       Race: 2  
L 08:08       Race: 3  
M 08:12       Race: 4  
N 08:16       Race: 5  
O 08:20       Race: 6  
P 08:24 68 G U18 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
Q 08:28       Race: 2  
R 08:32       Race: 3  
S 08:36 94 W Mst 2X (1000m)
prelim
Race: 1  
T 08:40 72 B U15 4+
heat
Race: 1 1,2->A Final + 2 Fastest 3rd
U 08:44       Race: 2  
V 08:48       Race: 3  
W 08:52 11 M Club 4+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
X 08:56       Race: 2  
Y 09:00 14 W Snr 2-
prelim
Race: 1  
Z 09:04 16 W U22 2-
prelim
Race: 1  
A 09:08 17 M Snr 1X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
B 09:12       Race: 2  
C 09:16 73 G U17 2X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
D 09:20       Race: 2  
E 09:24       Race: 3  
F 09:28       Race: 4  
G 09:32       Race: 5  
H 09:36 77 B U17 4X+
heat
Race: 1 1,2->A Final; 3,4->B Final
I 09:40       Race: 2  
J 09:44       Race: 3  
K 09:48       Race: 4  
L 09:52 19 M Prem 2-
prelim
Race: 1  
M 09:56 80 G U15 8X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
N 10:00       Race: 2  
O 10:04 23 M Nov 2X
heat
Race: 1 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage
P 10:08       Race: 2  
Q 10:12       Race: 3  
R 10:16       Race: 4  
S 10:20       Race: 5  
T 10:24       Race: 6  
U 10:28 93 M Mst 2X (1000m)
prelim
Race: 1  
V 10:32 25 M Club 2-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
W 10:36       Race: 2  
X 10:40       Race: 3  
Y 10:44 27 W Nov 4X+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
Z 10:48       Race: 2  
A 10:52       Race: 3  
B 10:56       Race: 4  
C 11:00 84 G U16 2X
heat
Race: 1 1+2F2->A Final; R2+4F3->B Final; R3,4->C Final
D 11:04       Race: 2  
E 11:08       Race: 3  
F 11:12       Race: 4  
G 11:16       Race: 5  
H 11:20       Race: 6  
I 11:24 85 B U16 1X
heat
Race: 1 1->A Final + 3F2; R2,3+F4->B Final
J 11:28       Race: 2  
K 11:32       Race: 3  
L 11:36       Race: 4  
M 11:40       Race: 5  
N 11:44 29 M Snr 2-
prelim
Race: 1  
O 11:48 31 W Club 2X
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
P 11:52       Race: 2  
Q 11:56       Race: 3  
R 12:00       Race: 4  
T 12:04 35 M U22 2X
prelim
Race: 1  
U 12:08 88 B U15 8X+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
V 12:12       Race: 2  
W 12:16 36 W Prem 1X
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
X 12:20       Race: 2  
Y 12:24 37 M Prem 1X
heat
Race: 1 1->A Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
Z 12:28       Race: 2  
A 12:32 38 W U22 2X
prelim
Race: 1  
B 12:36 42 M Club 2X
heat
Race: 1 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7->Repechage
C 12:40       Race: 2  
D 12:44       Race: 3  
E 12:48       Race: 4  
F 12:52       Race: 5  
G 12:56 44 W Nov 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
H 13:00       Race: 2  
I 13:04       Race: 3  
J 13:08 46 W Snr 2X
prelim
Race: 1  
K 13:12 48 W Club 2-
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
L 13:16       Race: 2  
M 13:20 49 M Nov 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
N 13:24       Race: 2  
O 13:28 52 M Snr 2X
prelim
Race: 1  
P 13:32 54 W Prem 4-
prelim
Race: 1  
Q 13:36 55 W Snr 4-
prelim
Race: 1  
R 13:40 56 M Prem 4-
prelim
Race: 1  
S 13:44 57 M Snr 4-
prelim
Race: 1  
T 13:48 1 B U17 1X
final
Race: C  
U 13:52       Race: B  
V 13:56       Race: A  
W 14:00 2 G U17 4+
final
Race: A  
X 14:04 60 M U22 1X
prelim
Race: 1  
Y 14:08 61 W U20 1X
prelim
Race: 1  
Z 14:12 7 B U15 2X
final
Race: B  
A 14:16       Race: A  
B 14:20 63 W Club 4X-
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
C 14:24       Race: 2  
D 14:28       Race: 3  
E 14:32 8 G U15 4X+
final
Race: D  
F 14:36       Race: C  
G 14:40       Race: B  
H 14:44       Race: A  
I 14:48 65 M Club 4X-
heat
  Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
J 14:52       Race: 2  
K 14:56 67 M Prem 2X
prelim
Race: 1  
L 15:00 69 W U22 1X
prelim
Race: 1  
M 15:04 70 M U20 1X
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
N 15:08       Race: 2  
O 15:12 71 W Prem 2X
prelim
Race: 1  
P 15:16 10 B U18 2-
final
Race: A  
Q 15:20 12 G U18 2X
final
Race: B  
R 15:24       Race: A  
S 15:28 75 W Nov 4+
heat
Race: 1 1->Semi-Final; 2,3,4,5,6,7,8->Repechage
T 15:32       Race: 2  
U 15:36       Race: 3  
V 15:40       Race: 4  
W 15:44 76 W Club 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
X 15:48       Race: 2  
Y 15:52 78 M Club 8+
heat
Race: 1 1->Final; 2,3,4,5->Repechage
Z 15:56       Race: 2  
A 16:00 13 B U16 4X+
final
Race: B  
B 16:04       Race: A  
C 16:08 74 W Snr 4X-
prelim
Race: 1  
D 16:12 79 W Prem 4X-
prelim
Race: 1  
E 16:16 81 M Snr 4X-
prelim
Race: 1  
F 16:20 82 M Nov 4+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7,8->Repechage
G 16:24       Race: 2  
H 16:28       Race: 3  
I 16:32 83 M Prem 4X-
prelim
Race: 1  
J 16:36 15 G U16 1X
final
Race: B  
K 16:40       Race: A  
L 16:44 86 W Club 1X
heat
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; 5,6,7->Repechage
M 16:48       Race: 2  
N 16:52       Race: 3  
O 16:56 20 B U17 8+
final
Race: A  
P 17:00 21 G U17 4X+
final
Race: B  
Q 17:04       Race: A  
R 17:08 87 M Club 1X
heat
Race: 1 1,2->Semi-Final; 3,4,5,6,7,8->Repechage
S 17:12       Race: 2  
T 17:16       Race: 3  
U 17:20       Race: 4  
V 17:24       Race: 5  
W 17:28       Race: 6  
X 17:32 22 G U15 4+
final
Race: B  
Y 17:36       Race: A  
Z 17:40 89 W Open 8+
prelim
Race: 1  
A 17:44 90 M Open 8+
prelim
Race: 1  
B 17:48 91 G U18 8+
heat
Race: 1  
C 17:52       Race: 2  
D 17:56 92 B U18 8+
heat
Race: 1 1,2,3,4->Final; Rest Eliminated
E 18:00       Race: 2  

Sunday, 29th January 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 07:30 3 W Club 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
B 07:34       Race: 2  
C 07:38 4 M Nov 4X+
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
D 07:42       Race: 2  
E 07:46       Race: 3  
Y 07:50       Race: 4  
F 07:54 24 B U18 4X+
final
Race: A  
G 07:58 9 W Nov 2X
repechage
Race: 1 1->Semi-Final; Rest Eliminated
H 08:02       Race: 2  
I 08:06       Race: 3  
J 08:10       Race: 4  
K 08:14       Race: 5  
L   11 M Club 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
M 08:18       Race: 2  
N 08:22 94 W Mst 2X (1000m)
final
Race: A  
O 08:26 26 G U18 2-
final
Race: A  
P 08:30 17 M Snr 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
Q 08:34       Race: 2  
R 08:38 28 B U16 4+
final
Race: B  
S 08:42       Race: A  
T 08:46 30 G U16 8+
final
Race: A  
U 08:50 32 B U17 2X
final
Race: B  
V 08:54       Race: A  
W 08:58 33 G U17 1X
final
Race: B  
X 09:02       Race: A  
Y 09:06 34 B U15 8+
final
Race: A  
Z 09:10 93 M Mst 2X (1000m)
final
Race: A  
A 09:14 23 M Nov 2X
repechage
Race: 1 1->Semi-Final; Rest Eliminated
B 09:18       Race: 2  
C 09:22       Race: 3  
D 09:26       Race: 4  
E 09:30 39 B U18 4+
final
Race: A  
F 09:34 40 G U18 4+
final
Race: A  
G 09:38 25 M Club 2-
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
H 09:42 27 W Nov 4X+
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
I 09:46       Race: 2  
J 09:50       Race: 3  
K 09:54       Race: 4  
L 09:58 31 W Club 2X
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
M 10:02       Race: 2  
N 10:06       Race: 3  
Z 10:10       Race: 4  
O 10:14 36 W Prem 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
P 10:18       Race: 2  
Q 10:22 37 M Prem 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->A Final
R 10:26       Race: 2  
S 10:30 41 G U16 4X+
final
Race: B  
T 10:34       Race: A  
U 10:38 43 B U16 2X
final
Race: B  
V 10:42       Race: A  
W 10:46 45 G U18 1X
final
Race: B  
X 10:50       Race: A  
Y 10:54 47 B U18 1X
final
Race: B  
Z 10:58       Race: A  
A 11:02 42 M Club 2X
repechage
Race: 1 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated
B 11:06       Race: 2  
C 11:10       Race: 3  
D 11:14 50 G U15 2X
final
Race: B  
E 11:18       Race: A  
F 11:22 51 B U15 4X+
final
Race: C  
G 11:26       Race: B  
H 11:30       Race: A  
I 11:34 44 W Nov 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
J 11:38 48 W Club 2-
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
K 11:42       Race: 2  
L 11:46 49 M Nov 8+
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
M 11:50       Race: 2  
N 11:54 53 G U17 8+
final
Race: A  
O 11:58 58 B U17 4+
final
Race: A  
P 12:02 63 W Club 4X-
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
R 12:06 65 M Club 4X-
repechage
  Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
S 12:10       Race: 2  
T 12:14 59 G U16 4+
final
Race: A  
U 12:18 62 B U18 2X
final
Race: A  
U         Race: B  
V 12:22       Race: A  
W 12:26 64 G U15 8+
final
Race: A  
X 12:30 66 B U16 8+
final
Race: A  
Y 12:34 72 B U15 4+
final
Race: A  
Z 12:38 73 G U17 2X
final
Race: B  
A 12:42       Race: A  
B 12:50 70 M U20 1X
repechage
Race: 1 1,2,3->Final; Rest->Eliminated
C 12:54       Race: 2  
D 12:58 75 W Nov 4+
repechage
Race: 1 1,2,3->Semi-Final; Rest Eliminated
E 13:02       Race: 2  
F 13:06       Race: 3  
G 13:10       Race: 4  
H 13:14 76 W Club 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
I 13:18 77 B U17 4X+
final
Race: A  
J 13:22       Race: B  
K 13:26 78 M Club 8+
repechage
Race: 1 1,2,3,4,5,6->Final; Rest->Eliminated
L 13:30 80 G U15 8X+
final
Race: A  
M 13:34 84 G U16 2X
final
Race: C  
N 13:38       Race: B  
O 13:42       Race: A  
P 13:46 85 B U16 1X
final
Race: B  
Q 13:50       Race: A  
R 13:54 68 G U18 4X+
final
Race: A  
S 13:58 82 M Nov 4+
repechage
Race: 1 1,2->Semi-Final; Rest Eliminated
T 14:02       Race: 2  
U 14:06 86 W Club 1X
repechage
Race: 1 1,2,3,4->Semi-Final; Rest Eliminated
V 14:10 9 W Nov 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
W 14:14       Race: 2  
X 14:18 87 M Club 1X
repechage
Race: 1 1->Semi-Final; Rest Eliminated
Y 14:22       Race: 2  
Z 14:26       Race: 3  
A 14:30       Race: 4  
B 14:34 88 B U15 8X+
final
Race: A  
C 14:38 91 G U18 8+
final
Race: A  
D 14:42 92 B U18 8+
final
Race: A  
E 14:50 4 M Nov 4X+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
F 14:55       Race: 2  
G 15:05 31 W Club 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
H 15:10       Race: 2  
I 15:15 25 M Club 2-
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
J 15:20       Race: 2  
K 15:25 27 W Nov 4X+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
L 15:30       Race: 2  
M 15:45 23 M Nov 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
N 15:50       Race: 2  
O 15:55 42 M Club 2X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
P 16:00       Race: 2  
Q 16:10 86 W Club 1X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
R 16:15       Race: 2  
S 16:20 44 W Nov 8+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
T 16:25       Race: 2  
U 16:55 87 M Club 1X
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
V 17:00       Race: 2  
W 17:10 82 M Nov 4+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
X 17:15       Race: 2  
Y 17:25 75 W Nov 4+
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
Z 17:30       Race: 2  
A 17:35 63 W Club 4X-
semi-final
Race: 1 1,2,3,4->A Final; 5,6,7,8->B Final
B 17:40       Race: 2  

Monday, 30th January 2017

Alpha Time Event   Sponsor Division Progression
A 07:30 3 W Club 4+
final
Race: A  
B 07:35 4 M Nov 4X+
final
Race: B  
C 07:40       Race: A  
D 07:50 5 M U22 2-
final
Race: A  
E 08:00 6 W Snr 1X
final
Race: A  
F 08:05 9 W Nov 2X
final
Race: B  
G 08:10       Race: A  
H 08:20 11 M Club 4+
final
Race: A  
I 08:30 14 W Snr 2-
final
Race: A  
J 08:40 16 W U22 2-
final
Race: A  
K 08:50 17 M Snr 1X
final
Race: A  
L 09:00 18 W Prem 2-
final
Race: A  
M 09:10 19 M Prem 2-
final
Race: A  
N 09:15 23 M Nov 2X
final
Race: B  
O 09:20       Race: A  
P 09:25 25 M Club 2-
final
Race: B  
Q 09:30       Race: A  
R 09:35 27 W Nov 4X+
final
Race: B  
S 09:40       Race: A  
T 09:50 29 M Snr 2-
final
Race: A  
U 09:55 31 W Club 2X
final
Race: B  
V 10:00       Race: A  
W 10:10 35 M U22 2X
final
Race: A  
X 10:15 36 W Prem 1X
final
Race: B  
Y 10:20       Race: A  
Z 10:25 37 M Prem 1X
final
Race: B  
A 10:30       Race: A  
B 10:40 38 W U22 2X
final
Race: A  
C 10:45 42 M Club 2X
final
Race: B  
D 10:50       Race: A  
E 10:55 44 W Nov 8+
final
Race: B  
F 11:00       Race: A  
G 11:10 46 W Snr 2X
final
Race: A  
H 11:20 48 W Club 2-
final
Race: A  
I 11:30 49 M Nov 8+
final
Race: A  
J 11:40 52 M Snr 2X
final
Race: A  
K 11:50 54 W Prem 4-
final
Race: A  
L 11:55 55 W Snr 4-
final
Race: A  
M 12:00 56 M Prem 4-
final
Race: A  
N 12:05 57 M Snr 4-
final
Race: A  
O 12:10 60 M U22 1X
final
Race: A  
P 12:20 61 W U20 1X
final
Race: A  
Q 12:25 63 W Club 4X-
final
Race: B  
R 12:30       Race: A  
S 12:40 65 M Club 4X-
final
  Race: A  
T 12:50 67 M Prem 2X
final
Race: A  
U 13:00 69 W U22 1X
final
Race: A  
V 13:10 70 M U20 1X
final
Race: A  
W 13:20 71 W Prem 2X
final
Race: A  
X 13:25 75 W Nov 4+
final
Race: B  
Y 13:30       Race: A  
Z 13:40 76 W Club 8+
final
Race: A  
A 13:50 78 M Club 8+
final
Race: A  
B 14:00 74 W Snr 4X-
final
Race: A  
C 14:05 79 W Prem 4X-
final
Race: A  
D 14:10 81 M Snr 4X-
final
Race: A  
E 14:15 82 M Nov 4+
final
Race: B  
F 14:20       Race: A  
G 14:30 83 M Prem 4X-
final
Race: A  
H 14:35 86 W Club 1X
final
Race: B  
I 14:40       Race: A  
J 14:45 87 M Club 1X
final
Race: B  
K 14:50       Race: A  
L 15:00 89 W Open 8+
final
Race: A  
M 15:10 90 M Open 8+
final
Race: A  
Notes

NZRA Users. If you only have a password for the RowingNZ website then you will need a rowIT login so please contact us.

NZSSRA Users. If you have a password provided by NZSSRA then you should log in through the school rowing website.

KRIC2017R2 Calendar

December 16
MTWTFSS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 

January 17
MTWTFSS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
KeyEntries open
  Entries close
Racing
Reserve day
Results published

KRIC2017R2 Venue

map of New Zealand

Lake Karapiro

North Island Northland Auckland Waikato Bay of Plenty Gisborne Hawkes Bay Taranaki Wanganui/Manawatu Wellington South Island Marlborough Nelson West Coast Canterbury Otago Southland