- Heat 4: placed 7th (9:24.43)
- Heat 6: placed 5th (8:35.91)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Richard Beaumont
- Heat 1: placed 6th (9:45.29)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Jim Matchett
- Heat 2: placed 6th (8:31.36)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Chris Betty
- Heat 1: placed 8th (8:57.48)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Neil Pollock
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Neil Pollock
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Neil Pollock
- Heat 1: placed 7th (9:41.16)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Graham Smith
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Neil Pollock
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Neil Pollock
- Heat 2: placed 5th (10:19.92)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Neil Pollock
- Heat 3: placed 7th (11:50.05)
MERC
club
Auckland
au
Stephanie Hyde-Richards (stroke), Stephanie Bacon, Katrina Betty, Carlotta Martin + Ethan Dickey (cox)
Coached by: Chris Betty
- Heat 3: placed 5th (9:45.30)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Rob Holmes
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Graham Smith
- Heat 2: placed 7th (9:53.83)
- Heat 6: placed 5th (8:55.32)
MERC
club
Auckland
au
Michael Kerr (stroke), Damon Abraham, Matthew Shirley, Liam Douglas, Tyrin Poutai, John Lidgett, Alex Nota, Cain Young + Sarah Nota (cox)
Coached by: Jim Matchett
- Heat 2: placed 6th (8:13.34)
- Heat 4: placed 6th (8:46.29)
MERC
club
Auckland
au
Stephanie Hyde-Richards (stroke), Stephanie Bacon, Katrina Betty, Carlotta Martin, Kasey Martin, Sarah Cavey, Baylie Ansell, Francesca Bacon + Ethan Dickey (cox)
Coached by: Chris Betty
- Heat 2: placed 8th (8:43.91)
MERC
club
Auckland
au
Georgia Morrow (stroke), Georgia Colson, Emma Cullen De Beer, Amber Majurey, Samantha Fausett, Zoe Turton, Evie Brake, Rebecca Caulton + Leone Humber (cox)
Coached by: Neil Pollock & Rob Holmes
MERC
club
Auckland
au
Callum Voorburg (stroke), Finn Murphy, Zach Butters, Tyler Young, Joshua Hill, Sam Farmer, Jack Baxter, Eli Murphy + Ryan Fahy (cox)
Coached by: Jim Matchett
MERC
club
Auckland
au
Andrew Schwass (stroke), Duane Tomlinson, Logan Betty, Kyle Campbell, Cody Welch, Ben King-Tamihana, Jonathan Essex, Jesse Gillibrand + Ethan Dickey (cox)
Coached by: Chris Betty
- Heat 1: placed 6th (7:38.81)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Jim Matchett
- Heat 3: placed 5th (8:37.62)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Richard Beaumont
- Heat 1: placed 7th (8:59.44)
MERC
club
Auckland
au
Georgia Skelton (stroke), Alesha Guard, Natasha Scott, Larissa O'Gorman, Micaela Turner, Bryni Waldron-Lemon, Katie Iqbal, Hannah Wise + Katie Newman (cox)
Coached by: Neil Pollock & Rob Holmes
- Heat 2: placed 5th (8:37.82)
MERC
club
Auckland
au
Christian Nepia (stroke), Bruno Dawson, Kyle Birch, Mark Goulstone, Jake Potton, Aidan Simmons, Lachlan Caudwell, Gerard Melchers + Jaeden Hazelwood (cox)
Coached by: Graham Smith
- Heat 2: placed 7th (7:01.73)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Jim Matchett
MERC
club
Auckland
au
Stephanie Hyde-Richards (stroke), Stephanie Bacon, Katrina Betty, Carlotta Martin + Ethan Dickey (cox)
Coached by: Chris Betty
- Heat 4: placed 7th (10:10.32)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Chris Betty
- Heat 2: placed 7th (10:04.93)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Rob Holmes
- Heat 5: placed 7th (9:39.01)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Jim Matchett
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Chris Betty
- Heat 3: placed 5th (8:46.09)
MERC
club
Auckland
au
Coached by: Chris Betty
- Heat 4: placed 6th (9:32.52)