- A Final: placed 2nd (07:24.7)
- A Final: placed 5th (07:38.6)
- A Final: placed 2nd (07:13.1)
- C Final: placed 7th (07:40.8)
- C Final: placed 7th (07:20.0)
- A Final: placed 5th (08:14.5)
Event 22
G U17 8+
Sponsored by: David Soar, Rural Sales for Harcourts Cambridge
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
Kirby Wilson (stroke), Claire Jordan, Laila Murphy, Bailey-Rose McIndoe, Emma Coker, Cheyenne Kohere, Abbey Stevenson, Sophie Wright + Desiree Hannan (cox)
- A Final: placed 4th (07:38.8)
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
Kirsten Buys (stroke), Ferne Kendrick, Lucy Stewart, Aimee Barnes, Sharnay Wilson, Ella Cvitanovich, Adele Geerkens, Danjelle Wilson + Tara Dickinson (cox)
- B Final: placed 3rd (08:16.7)
- C Final: placed 3rd (07:40.6)
- Heat 2: placed 6th (08:08.0)
- B Final: placed 2nd (08:40.3)
- E Final: placed 6th (09:44.7)
- F Final: placed 4th (09:11.5)
Event 41
B U17 4X+
Sponsored by: Cambridge Marine Stabicraft
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
- B Final: placed 3rd (07:15.6)
Event 43
M Club 4X-
Sponsored by: Phil Coles of Bayleys Rural, Cambridge
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
- Heat 2: placed 8th (07:28.7)
Event 43
M Club 4X-
Sponsored by: Phil Coles of Bayleys Rural, Cambridge
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
- E Final: placed 4th (09:58.2)
- B Final: placed 1st (09:39.5)
- B Final: placed 5th (10:11.9)
Event 49
B U16 4+
Sponsored by: Phil Coles of Bayleys Rural, Cambridge
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
- D Final: placed 1st (07:47.3)
Event 49
B U16 4+
Sponsored by: Phil Coles of Bayleys Rural, Cambridge
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
- B Final: placed 3rd (08:13.8)
- D Final: placed 3rd (08:54.0)
- A Final: placed 3rd (08:46.9)
Event 58
G U16 8+
Sponsored by: Presland Tocker Insurance Services
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
Kirby Wilson (stroke), Cheyenne Kohere, Laila Murphy, Sarah Butters, Lucy Stewart, Paije Kendrick, Cassandra Munroe, Sophie Wright + Jared Watty (cox)
- A Final: placed 4th (07:32.7)
- C Final: placed 4th (08:15.8)
- A Final: placed 2nd (08:20.5)
- B Final: placed 1st (07:47.4)
Event 64
G U16 4X+
Sponsored by: Gourmet Delicious - Cambridge
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
- B Final: placed 4th (07:59.1)
Event 66
B U16 8+
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
Trean Russell (stroke), Adam Howie, Cameron Smith, Kyle Hunt, Richard Smith, Adrian van Bussel, Patrick Reynolds, Gus Pawson + Tara Dickinson (cox)
- B Final: placed 6th (07:12.8)
- A Final: placed 5th (07:49.3)
- A Final: placed 3rd (08:05.6)
Event 69
B U18 1X
Sponsored by: Phil Coles of Bayleys Rural, Cambridge
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
- A Final: placed 3rd (08:31.4)
Event 69
B U18 1X
Sponsored by: Phil Coles of Bayleys Rural, Cambridge
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
- B Final: placed 3rd (08:35.7)
Event 70
G U17 4X+
Sponsored by: Cooney Financial Services
AWGC
club
Wanganui/Manawatu
wa
- C Final: placed 4th (08:14.0)
- A Final: placed 8th (09:20.8)
- A Final: placed 4th (08:25.4)