- B Final: placed 4th (07:28.2)
- A Final: placed 3rd (07:11.7)
Event 16
B U15 4X+
Sponsored by: Cambridge Country Lodge
SPCC
club
Waikato
wk
- D Final: placed 3rd (08:05.1)
- B Final: placed 4th (07:25.8)
- A Final: placed 8th (07:58.9)
SPCC
club
Waikato
wk
Alex Hargreaves (stroke), Johannes MacPherson, Harry Wilde, Aaron Elliott, Jordan Patchell, Liam O'Donoghue, Joseph Velzian, David Rooney + Jesper Mannson (cox)
- B Final: placed 5th (07:18.4)
Event 41
B U17 4X+
Sponsored by: Cambridge Marine Stabicraft
SPCC
club
Waikato
wk
- B Final: placed 4th (07:23.7)
Event 49
B U16 4+
Sponsored by: Phil Coles of Bayleys Rural, Cambridge
SPCC
club
Waikato
wk
- A Final: placed 3rd (08:05.9)
Event 49
B U16 4+
Sponsored by: Phil Coles of Bayleys Rural, Cambridge
SPCC
club
Waikato
wk
- D Final: placed 6th (08:35.7)
- B Final: placed 2nd (07:26.0)
- A Final: placed 7th (08:30.7)
- A Final: placed 2nd (07:24.5)
- C Final: placed 8th (09:26.1)
- D Final: placed 7th (09:07.1)
- D Final: result (SCR)
Event 62
B U17 8+
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
SPCC
club
Waikato
wk
Alex Mason (stroke), Zack Oliver, Luc Rodwell, Daniel Hale, Ben Hamilton, Martin Petch, George Kostov, Ludwig Hope + Ivan Pavich (cox)
- B Final: placed 4th (06:28.7)
- A Final: placed 5th (07:44.0)
- B Final: placed 8th (08:11.3)
Event 66
B U16 8+
Sponsored by: Cambridge Timber & Hardware Ltd - Mitre 10
SPCC
club
Waikato
wk
Maxwell Stuart-Jones (stroke), Hamish Mahon, Grayson Croasdale, Daniel Bentley, Thomas Tietjen, Izak Eksteen, Reece Patterson, Cole Varney + Ivan Pavich (cox)
- A Final: placed 5th (06:51.6)
- B Final: placed 6th (08:24.7)
Event 69
B U18 1X
Sponsored by: Phil Coles of Bayleys Rural, Cambridge
SPCC
club
Waikato
wk
- B Final: placed 6th (08:58.1)
Event 74
B U18 8+
Sponsored by: Fisher Heaslip Chartered Accountants
SPCC
club
Waikato
wk
Alex Mason (stroke), David Kingham, Troy Mahon, Blair Patterson, David Morgan, Luc Rodwell, Steven Rowland, Zack Oliver + Ivan Pavich (cox)
- A Final: placed 2nd (06:19.3)