- Heat 1: placed 5th (6:52:39)
AKLC
club
Auckland
au
Coached by: Diocesan Rowing
- Heat 3: placed 6th (9:11:23)
- Heat 1: placed 4th (9:01:63)
- Heat 2: placed 7th (9:06:40)
- Heat 3: placed 5th (8:32:58)
- Heat 1: placed 5th (7:37:43)
AKLC
club
Auckland
au
Coached by: SHAK
- Heat 1: placed 6th (7:46:93)
- Heat 4: placed 6th (9:01:35)
- Heat 3: placed 5th (7:36:49)
AKLC
club
Auckland
au
Luke Tai-Rakena (stroke), Michael Pembroke, Travis Mischeski, Ryan Kelleher + Steven Gascoigne (cox)
Coached by: SHAK
- Heat 4: placed 5th (7:41:54)
AKLC
club
Auckland
au
Brooke Hall (stroke), Sophia Rosser, Devon Nicholls, Kelsey Pratt, Gabby Branch, Anna DeLong, Olivia Stone, Kayla Pratt + Sarah Anderson (cox)
AKLC
club
Auckland
au
Marcel Waldvogel (stroke), Edward Henry, John Hellaby, Adam King, Dan Sayles, Marcel van der Veeken, James King, Jason Thomson + Kate Tidbury (cox)
Coached by: Michael Buikema
- Heat 3: placed 6th (6:40:02)
AKLC
club
Auckland
au
Mandy Kim (stroke), Hannah Russell-Webb, Natalie Comins, Magda Puts, Onyeka Arapai, Emma Kutia, Emma Gulland, Sarah Andella + Aimee Nicholls (cox)
- Heat 1: placed 5th (8:01:75)
AKLC
club
Auckland
au
Kate Hood (stroke), Claire Henriques, Joebe Cobb, Victoria Oldfield, Emma Goodwin, Angela Brown, Christine Henriques, Kate McBurney + Charlotte Kenny (cox)
Coached by: Diocesan Rowing
- Heat 2: placed 5th (7:53:30)
AKLC
club
Auckland
au
Coached by: Harman Ward
- Heat 2: result (DNS)
AKLC
club
Auckland
au
Coached by: SHAK
- Heat 3: placed 6th (7:25:23)
AKLC
club
Auckland
au
Keith Marr (stroke), Anthony Hos, Christopher Bryant, Adam Brown, Frank Eliesa, Simon Metherell, Mathew Green, Thomas Glynn + Steven Gascoigne (cox)
Coached by: SHAK
- Heat 2: placed 5th (6:34:97)
AKLC
club
Auckland
au
Luke Tai-Rakena (stroke), Michael Pembroke, Travis Mischeski, Ryan Kelleher, Matthew Harrison, Howard Smith, Alistair Kreft, Jack Meehan + Blair Cooney (cox)
Coached by: SHAK
- Heat 1: placed 6th (6:51:63)
- Heat 3: placed 7th (8:09:55)
- Heat 1: result (To Final)
- Heat 2: placed 7th (8:57:72)
- Heat 1: placed 4th (8:10:82)
- Heat 2: placed 5th (8:08:83)
- Heat 6: placed 4th (7:22:88)