Day sheet for: all days | Saturday | Sunday
Day sheet for: all rounds | heats | finals
Saturday, 6th December 2014 |
|||||||||||||
Alpha | Time | Event | Final | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
E | 08:32 | 2 | W Club 2- final | Race: A | OGUC1 H.Duggan | WHOC1 E.Napper | INVC1 N.Tupoutoa | WHOC2 M.Hegarty | |||||
E | 2A | W Open 2- final | Race: A | OGUC1 H.Cunliffe | WHOC1 K.Froude | ||||||||
J | 09:15 | 5 | M Club 2- final | Race: A | OTAC1 P.Benny | WHOC1 S.Barnsdale | NOEC1 M.Booth | WTUC2 H.Bewley | INVC1 C.Perkins | ||||
J | 5A | M Open 2- final | Race: A | WHOC1 M.O'Connor | WTUC1 D.Halligan | ||||||||
R | 10:28 | 9 | M Nov 8+ final | Race: A | OTAC1 B.Macdonald | WHOC1 C.Natta | |||||||
U | 10:52 | 11 | M Mst 4X± (1000m) final | Race: A | OTAC1 K.Duggan | DUAC1 L.Wilson | INVC1 D.Galbraith | WHOC1 J.O'Connor | |||||
V | 10:57 | 11A | W Mst 4X± (1000m) final | Race: A | CROC1 R.Anderson | INVC1 C.North | PCUC1 I.Coxhead | DUAC1 | |||||
W | 11:04 | 12 | W Club 8+ final | Race: A | COLC1 S.Griffin | ||||||||
W | 12A | W Open 8+ final | Race: A | WHOC1 K.Froude | |||||||||
F | 12:00 | 15 | B U16 8+ final | Race: A | OTAC1 L.Bain | NOEC1 M.Anderson | |||||||
F | 15A | B U18 8+ final | Race: A | INVC1 L.Dick | |||||||||
L | 12:53 | 19 | G U16 8+ final | Race: A | NOEC1 I.Corbett | COLC1 S.Anderson | WHOC1 C.Tweedie | DUAC1 A.Cook | |||||
L | 19A | G U18 8+ final | Race: A | INVC1 M.MacDonald | WTUC1 M.Jolly | WHOC1 L.Foley | |||||||
M | 13:05 | 20 | M Club 4X- final | Race: A | NOEC1 F.Homan | INVC1 B.Cotter | WTUC1 D.Halligan | ||||||
M | 20A | M Open 4X- final | Race: A | WHOC1 J.Hayes | |||||||||
Y | 14:21 | 25 | M Open 1X final | Race: A | WHOC2 S.Barnsdale | ||||||||
Z | 14:33 | 26 | W Nov 8+ final | Race: A | INVC1 A.Wynyard | NOEC1 R.Walker | WHOC1 C.Boyle | COLC1 E.Smillie | WTUC1 E.O'Connor | WHOC2 A.Trotter | |||
D | 15:09 | 29 | W Open 4X- final | Race: A | OGUC1 H.Duggan | WHOC1 K.Froude | INVC1 C.Whitaker | ||||||
D | 29A | W Club 4X- final | Race: A | NOEC1 G.Clarke | WHOC1 R.Maxwell | INVC1 M.MacDonald | |||||||
I | 15:43 | 31 | M Club 8+ final | Race: A | NOEC1 F.Homan | INVC1 M.Dawson | WTUC1 H.Bewley | ||||||
I | 31A | M Open 8+ final | Race: A | WHOC1 M.O'Connor | |||||||||
Sunday, 7th December 2014 |
|||||||||||||
Alpha | Time | Event | Final | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | Lane 9 | |
A | 08:00 | 23 | B U16 4X+ final | Race: A | CROC1 M.Anderson | OTAC2 W.Palmer | OTAC3 L.Vaughan | INVC1 L.Dick | OTAC1 L.Bain | INVC2 J.Carson | DUAC1 J.Day | NOEC1 T.Lock | |
B | 08:05 | 23A | B U18 4X+ final | Race: A | WTUC1 N.Foley | NOEC1 M.Booth | INVC1 K.Maere | ||||||
C | 08:12 | 4 | M Mst 1X (1000m) final | Race: A | OTAC1 D.Winton | DUAC3 W.Gloag | AWRC1 R.Ryan | DUAC1 Q.Annan | DUAC2 L.Wilson | OTAC2 K.Duggan | RIVC1 J.Wilson | DUAC4 M.Born | |
D | 08:24 | 3 | M Nov 2X (1000m) final | Race: B | WNKC1 S.Pearce | NOEC1 T.Lock | CROC2 L.Flynn | WHOC4 J.Dunn | WNKC2 C.McIntyre | CROC1 M.Anderson | OTAC4 W.Paterson | NOEC2 D.Hughes | WHOC1 A.Jackson |
E | 08:29 | 3 | M Nov 2X (1000m) final | Race: A | OTAC3 A.Byars | WHOC3 J.Oosterbroek | OTAC1 J.McLaughlan | INVC2 L.Thwaites | INVC1 J.Carson | WHOC2 C.Natta | OTAC5 C.Rodriguez | OTAC2 B.Macdonald | |
F | 08:34 | 3A | M PG 2X (1000m) final | Race: A | DUAC1 | DUAC3 Z.Laing | AWRC1 R.Ryan | DUAC2 J.Maund | |||||
G | 08:41 | 8 | G U16 4X+ final | Race: B | INVC2 A.Wynyard | CROC1 H.McAuliffe | CROC2 T.Sugrue | COLC1 S.Anderson | INVC1 A.Osborne | ||||
H | 08:46 | 8 | G U16 4X+ final | Race: A | RIVC1 S.Westenra | WHOC2 H.McMahon | DUAC1 A.Cook | WHOC1 C.Tweedie | NOEC1 B.Shea | NOEC2 I.Corbett | OTAC1 P.McBride | DUAC2 P.Kemp | |
I | 08:51 | 8A | G U18 4X+ final | Race: A | WHOC2 C.Fry | INVC2 M.Griffin | WHOC1 L.Foley | NOEC1 K.Wilden-... | INVC1 M.MacDonald | DUAC1 M.Turfus | DUAC2 J.Driehuis | WNKC1 O.Pearce | OTAC1 R.Thomson |
J | 08:58 | 7 | W Mst 1X (1000m) final | Race: A | AWRC1 E.Rikiti | CROC1 N.Wilson | PCUC2 I.Coxhead | PCUC1 A.Howlett | |||||
K | 09:10 | 6 | B U16 2X final | Race: B | NOEC1 H.Wallace | NOEC2 J.Parcell | |||||||
L | 09:15 | 6 | B U16 2X final | Race: A | OTAC5 J.Cotton | OTAC3 B.Morris | OTAC1 L.Vaughan | OTAC2 L.Bain | INVC1 H.Thwaites | INVC2 M.Dawson | OTAC4 W.Palmer | OTAC6 F.Thomson | |
M | 09:20 | 6A | B U18 2X final | Race: A | WTUC1 B.Hull | DUAC1 R.Allen | WTUC2 N.Foley | INVC1 B.Cotter | INVC2 E.Mulligan | CROC1 S.Schroder | |||
N | 09:32 | 14 | W Nov 4X+ final | Race: B | WHOC2 J.Robertson | WNKC1 E.Ayres | COLC2 G.Small | CROC1 T.Wallis | COLC1 E.Smillie | INVC2 B.Dodds | CROC2 C.Patton | ||
O | 09:37 | 14 | W Nov 4X+ final | Race: A | WHOC4 K.Quinn | INVC1 A.Wynyard | WHOC3 A.Trotter | OTAC1 L.James | WHOC1 C.Boyle | NOEC2 I.Robertson | AWRC1 M.Sutherland | NOEC1 E.Whiley | |
P | 09:42 | 14A | Mx PG 4X+ (1000m) final | Race: A | DUAC1 | OTAC1 C.Blakey | |||||||
Q | 09:54 | 32 | W Open 2X final | Race: A | OGUC2 E.Winders | OGUC1 H.Cunliffe | WHOC2 M.Townshend | WTUC1 J.Bell | WHOC1 K.Froude | ||||
R | 10:10 | 18 | M Nov 4X+ final | Race: A | WNKC1 S.Pearce | WHOC2 J.Oosterbroek | DUAC1 J.Day | WHOC1 C.Natta | INVC1 J.Carson | OTAC1 B.Macdonald | CROC1 M.Anderson | NOEC1 A.Brown | OTAC2 W.Burdon |
S | 10:22 | 13 | G U16 1X final | Race: B | INVC2 M.Bennett | NOEC1 A.Fraser | |||||||
T | 10:27 | 13 | G U16 1X final | Race: A | WHOC1 K.Machen | OTAC1 A.Blakey | NOEC3 J.Cook | DUAC1 M.Turfus | WHOC2 C.Tweedie | NOEC2 C.Maker | WHOC3 A.Prouting | INVC1 A.Osborne | |
U | 11:50 | 13A | G U18 1X final | Race: B | WHOC4 R.Souness | CROC2 R.Gibson | WHOC1 K.MacPherson | WNKC5 H.Crawford | WNKC2 O.Pearce | INVC3 N.Chalmers | WNKC4 M.Ball | WHOC3 B.O'Connor | |
V | 11:55 | 13A | G U18 1X final | Race: A | CROC1 S.Warhurst | NOEC3 H.Kettings | NOEC4 G.Clarke | DUAC1 L.Geddes | INVC1 A.Mirfin | DUAC2 K.Tubbs | INVC2 H.Lilley | WHOC2 L.Foley | NOEC1 G.Clydesdale |
W | 12:02 | 10 | M Club 2X final | Race: B | CROC1 S.Schroder | OTAC3 L.Vaughan | OTAC2 L.Bain | DUAC1 R.Allen | OTAC1 A.Timmings | OTAC1 P.Benny | |||
X | 12:03 | 10 | M Club 2X final | Race: A | NOEC1 R.Wilson | WTUC2 G.Dennison | WHOC1 J.Hayes | WTUC1 D.O'Connor | WNKC1 E.Bruce | INVC2 D.Milford | NOEC2 C.de Blecourt | OTAC4 J.Kerr | |
Y | 12:14 | 33 | M Mst 4± (1000m) final | Race: A | NOE*1 | WHOC1 J.O'Connor | INVC1 B.Potter | OTAC1 K.Duggan | DUA*1 L.Wilson | ||||
Z | 12:19 | 33A | W Mst 4± (1000m) final | Race: A | INVC1 C.North | CRO*1 N.Wilson | PCUC1 I.Coxhead | RIVC1 J.Blakie | |||||
A | 12:26 | 1 | B U16 1X final | Race: B | OTAC3 F.Thomson | OTAC2 S.Winton | OTAC7 J.Kerr | INVC3 L.Dick | OTAC5 W.Palmer | ||||
B | 12:31 | 1 | B U16 1X final | Race: A | OTAC1 L.Vaughan | INVC5 S.Hurley | INVC1 H.Thwaites | OTAC4 B.Leydon | INVC4 M.Dawson | DUAC1 R.Allen | NOEC1 M.Anderson | OTAC6 B.Morris | |
C | 12:36 | 1A | B U18 1X final | Race: B | CROC2 J.Silvester | DUAC1 A.Peacock | NOEC1 M.Booth | OTAC1 C.Tucker | |||||
D | 12:41 | 1A | B U18 1X final | Race: A | DUAC2 A.Stuart | NOEC2 K.Hughes | INVC4 S.Radka | WTUC1 D.O'Connor | WNKC1 R.Bruce | INVC1 B.Cotter | CROC1 S.Schroder | INVC2 E.Mulligan | |
E | 12:48 | 16 | W Club 2X final | Race: B | CROC1 S.Warhurst | DUAC4 M.Thompson | WHOC3 C.Fry | DUAC3 J.Driehuis | OTAC2 A.Blakey | INVC4 A.Osborne | OTAC1 P.McBride | ||
F | 12:53 | 16 | W Club 2X final | Race: A | DUAC1 E.Galletly | INVC1 M.MacDonald | NOEC1 K.Wilden-... | OGUC1 H.Cunliffe | WTUC1 J.Bell | OGUC2 H.Duggan | WHOC2 G.Smith | NOEC2 B.Shea | WHOC1 M.Hegarty |
G | 13:05 | 34 | M Club 4+ final | Race: A | WTUC1 G.Dennison | INVC1 K.Maere | |||||||
G | 34A | M Open 4- final | Race: A | WHOC1 T.Yaxley | NOEC1 F.Homan | WTUC1 C.Johnson | |||||||
H | 13:17 | 17 | W Open 1X final | Race: A | WHOC4 P.Barnsdale | WHOC2 J.Russell | WHOC1 K.Froude | WHOC3 M.Townshend | OGUC1 E.Winders | ||||
I | 13:29 | 21 | W Nov 2X (1000m) final | Race: B | WNKC1 H.Humphreys | NOEC1 E.Whiley | INVC2 B.Chilton | OTAC1 L.James | AWRC2 M.Ramsay | INVC3 B.Dodds | WNKC2 S.Garrick | NOEC2 R.Walker | |
J | 13:34 | 21 | W Nov 2X (1000m) final | Race: A | WHOC3 S.Wood | WHOC2 S.Smith | NOEC3 E.Lynch-S... | NOEC5 H.Hedges | OTAC2 T.Jorgensen | AWRC1 M.Sutherland | WHOC1 A.Trotter | WTUC1 M.Jolly | WHOC5 C.Boyle |
K | 13:39 | 21A | W PG 2X (1000m) final | Race: A | DUAC2 | OTAC1 S.Low | |||||||
L | 13:51 | 35 | M Nov 4+ final | Race: A | WTUC1 A.Duffy | WHOC2 J.Oosterbroek | INVC1 J.Carson | NOEC1 A.Brown | WHOC1 C.Natta | ||||
M | 14:03 | 22 | W Club 1X final | Race: B | NOEC5 A.Fraser | NOEC4 A.Hinch | WHOC1 K.MacPherson | WTUC1 G.Bewley | PCUC1 A.Howlett | CROC1 S.Warhurst | WHOC4 G.Smith | WHOC3 M.Hegarty | |
N | 14:08 | 22 | W Club 1X final | Race: A | DUAC1 K.Tubbs | NOEC3 J.Alm-Lequeux | OGUC1 H.Cunliffe | WHOC2 E.Napper | NOEC2 K.Wilden-... | OGUC2 H.Duggan | INVC2 H.Lilley | INVC1 A.Mirfin | NOEC1 E.Wallace |
O | 14:15 | 24 | M Mst 2X (1000m) final | Race: B | INVC1 B.Potter | OTAC1 D.Winton | RIVC1 J.Wilson | ||||||
P | 14:20 | 24 | M Mst 2X (1000m) final | Race: A | DUAC2 L.Wilson | CROC1 N.Garden | OTAC2 K.Duggan | AWRC1 K.Flutey | DUAC1 Q.Annan | WTUC1 M.Westenra | WHOC1 D.McDonald | INVC2 D.Galbraith | |
Q | 14:27 | 36 | G U16 4+ final | Race: A | WHOC2 C.Tweedie | INVC1 A.Osborne | NOEC1 B.Shea | RIVC1 C.Blake | DUAC2 M.van Dam | WHOC1 H.McMahon | NOEC2 I.Corbett | WTUC1 R.Hadley | |
R | 14:32 | 36A | G U18 4+ final | Race: A | COLC1 S.Griffin | WTUC1 H.Westenra | WHOC1 L.Foley | DUAC1 J.Driehuis | INVC1 M.MacDonald | COLC3 G.Walker-... | COLC2 S.Anderson | WHOC1 H.McMahon | |
S | 14:39 | 28 | M Club 1X final | Race: B | OTAC1 D.Winton | CROC1 S.Schroder | NOEC3 C.de Blecourt | WHOC3 G.Barnsdale | NOEC2 H.George | DUAC1 A.Peacock | CROC2 J.Silvester | ||
T | 14:44 | 28 | M Club 1X final | Race: A | WHOC2 J.Hayes | INVC4 T.Elder | INVC1 C.Perkins | WNKC1 E.Bruce | NOEC1 F.Homan | WNKC2 R.Bruce | INVC2 D.Milford | TWLC1 | |
U | 14:51 | 27 | W Mst 2X (1000m) final | Race: A | INVC1 C.North | DUAC1 J.van Dam | PCUC1 I.Coxhead | AWRC1 E.Rikiti | PCUC2 A.Howlett | ||||
V | 15:03 | 37 | B U16 4+ final | Race: A | NOEC1 H.Wallace | INVC1 L.Dick | WTUC1 A.Duffy | ||||||
V | 37A | B U18 4+ final | Race: A | NOEC1 M.Booth | WTUC1 H.Bewley | INVC1 B.Cotter | |||||||
W | 15:15 | 30 | G U16 2X final | Race: B | DUAC2 L.Harrison | OTAC4 T.Constable | DUAC1 A.Cook | RIVC2 C.Blake | OTAC3 T.Jorgensen | NOEC1 A.Fraser | INVC1 M.Bennett | ||
X | 15:20 | 30 | G U16 2X final | Race: A | DUAC3 E.Downey | WHOC1 K.Machen | OTAC2 A.Blakey | WHOC2 C.Tweedie | NOEC3 G.Hay | NOEC2 K.Edwards | WHOC3 E.Davies | OTAC1 P.McBride | |
Y | 15:25 | 30A | G U18 2X final | Race: B | INVC1 A.Osborne | WNKC2 M.Ball | WNKC1 O.Pearce | RIVC1 E.Ronald | NOEC2 R.Scott | ||||
Z | 15:30 | 30A | G U18 2X final | Race: A | WHOC2 T.Fletcher | WHOC1 L.Foley | COLC1 S.Griffin | DUAC2 M.Turfus | NOEC1 K.Wilden-... | DUAC1 E.Galletly | COLC2 S.Reid | CROC1 S.Warhurst | |
A | 15:42 | 38 | W Club 4+ final | Race: A | WHOC1 H.McMahon | NOEC1 G.Clarke | INVC1 M.MacDonald | WHOC2 R.Maxwell | |||||
A | 38A | W Open 4- final | Race: A | OGUC1 H.Cunliffe | WHOC1 K.Froude | ||||||||
B | 15:54 | 39 | W Nov 4+ final | Race: B | INVC1 A.Wynyard | WHOC2 P.McLeay | COLC2 G.Small | WHOC4 A.Trotter | |||||
C | 15:59 | 39 | W Nov 4+ final | Race: A | WHOC3 K.Quinn | COLC1 E.Smillie | NOEC1 E.Lynch-S... | WTUC1 M.Jolly | WTUC3 R.Tall | WHOC1 C.Boyle | WTUC2 I.Bradley | AWRC1 M.Sutherland | |
D | 16:04 | 39A | Mx PG 4+ (1000m) final | Race: A | - - CANCELLED - - | ||||||||
E | 16:16 | 40 | M Open 2X final | Race: A | WNKC1 E.Bruce | WTUC1 D.O'Connor | WHOC1 T.Yaxley | OTAC1 D.MacDuff |