- Heat 2: placed 3rd (7:55.50)
NOEC
club
Otago
ot
Emily Duncan (stroke), Michela Verwey, Jenna Smeehuyzen, Laura Thomson, Sara Hill, Lucy McGrannachan, Kristie Nicholson, Ariah Stuart + Kathryn Lammers (cox)
- Heat 1: placed 3rd (7:53.57)
- Heat 3: placed 6th (9:15.49)
- Heat 4: placed 3rd (8:18.42)
- Heat 3: placed 3rd (8:12.55)
- Heat 4: placed 6th (8:37.34)
- Heat 4: placed 5th (8:29.78)
- Heat 2: placed 5th (8:47.43)
- Heat 1: placed 5th (8:48.63)
- Heat 6: placed 3rd (9:01.56)
- Heat 5: placed 8th (10:34.33)
- Heat 4: placed 6th (8:56.94)
- Heat 5: placed 7th (9:31.75)
- Heat 6: placed 5th (9:35.29)
- Heat 1: placed 7th (9:03.28)
- Heat 3: placed 7th (9:55.31)
- Heat 1: placed 3rd (8:45.30)
- Heat 1: placed 6th (8:22.09)
- Heat 3: placed 3rd (8:31.25)
- Heat 3: placed 2nd (8:28.57)
- Heat 6: placed 4th (11:04.63)
- Heat 1: placed 7th (10:33.28)
NOEC
club
Otago
ot
Elysia Shettler-Dent (stroke), Amelia Gatward-Ferguson, Olive Dippie, Tara Bennett + Olivia Dodds (cox)
- Heat 1: placed 7th (13:42.54)
- Heat 1: placed 5th (11:02.66)
NOEC
club
Otago
ot
George Sammons (stroke), Jordan Dickson, Jack Boyd, James Meldrum, Bradley Robertson, Kalem Blackley, Charlie Burton, William Scown + Dillon Burgess (cox)
- Heat 1: placed 4th (8:49.01)
- Heat 3: placed 5th (13:40.85)
- Heat 5: placed 5th (5:35.20)
- Heat 5: placed 2nd (5:06.00)
- Heat 1: placed 2nd (10:54.76)
- Heat 3: placed 3rd (13:02.84)
- Heat 6: result (SCR)
- Heat 5: result (SCR)
- Heat 6: placed 2nd (3:56.20)
- Heat 4: placed 4th (4:30.30)
- Heat 3: result (NRR)
NOEC
club
Otago
ot
Michela Verwey (stroke), Kathryn Lammers, Jenna Smeehuyzen, Kristie Nicholson + Bailey Beecher (cox)
- Heat 3: placed 4th (4:41.50)
- Heat 1: placed 4th (4:46.50)
- Heat 2: placed 6th (5:00.40)
- Heat 4: placed 5th (5:13.50)
- Heat 2: placed 5th (4:58.20)
- Heat 3: placed 6th (5:34.90)
- Heat 4: placed 6th (5:34.80)
NOEC
club
Otago
ot
Joseph Welham (stroke), Matt Alexander, George Latta, Jake Hume, Matt Parks, Robert Johnston, Jack Waddell, Sam Hopewell + Dillon Burgess (cox)
- Heat 1: placed 2nd (4:03.00)
- Heat 1: placed 8th (5:18.70)
- Heat 3: placed 6th (6:12.00)
- Heat 3: placed 4th (4:27.10)
- Heat 4: placed 4th (4:34.30)
- Heat 1: placed 6th (5:09.00)
- Heat 4: placed 5th (4:38.60)
NOEC
club
Otago
ot
Matthew Plaisted (stroke), Fletcher Homan, Geoffrey Morris, Stephen Campbell, Matthew Mears, Cooper Gilmour, Jack Waddell, Sam Hopewell + Michael Sharpin (cox)
- Heat 1: placed 4th (3:33.80)
- Heat 1: placed 4th (4:39.30)
- Heat 1: result (SCR)
- Heat 1: placed 6th (10:40.91)
NOEC
club
Otago
ot
Annabel Angland (stroke), Ella Haig, Charlotte Williams, Amelia Gatward-Ferguson + Olivia Dodds (cox)
- Heat 1: placed 7th (11:06.26)
- Heat 1: placed 5th (11:11.16)
- Heat 4: placed 6th (11:09.71)
- Heat 3: placed 3rd (10:17.49)
- Heat 4: placed 7th (11:32.31)
- Heat 4: result (SCR)
- Heat 3: result (SCR)
- Heat 1: placed 6th (4:48.60)
- Heat 3: placed 6th (7:42.57)
- Heat 2: placed 3rd (7:03.54)
- Heat 1: placed 7th (5:12.00)