- Heat 1: placed 5th (7:32.23)
- Heat 1: placed 4th (7:20.19)
- Heat 1: placed 4th (9:00.39)
- Heat 2: placed 1st (7:14.15)
- Heat 4: placed 3rd (7:33.95)
- Heat 2: placed 6th (7:48.18)
- Heat 1: placed 2nd (7:43.65)
- Heat 1: placed 1st (7:54.93)
- Heat 2: result (SCR)
NELC
club
Nelson
ne
Lucia Cameron (stroke), Charlotte Matheson-Watts, Ursula Slonker, Gemma Atkinson + Amelia Peter (cox)
- Heat 2: placed 2nd (8:10.15)
- Heat 1: placed 7th (9:15.39)
- Heat 2: placed 4th (8:34.19)
- Heat 4: placed 2nd (8:41.83)
- Heat 3: placed 6th (9:36.54)
- Heat 1: placed 5th (7:50.74)
- Heat 2: placed 5th (8:15.77)
- Heat 1: placed 7th (8:32.20)
NELC
club
Nelson
ne
Stephen Hudson (stroke), William Brinsley, Samual Rayland-Tollfield, Gabriel Callaghan + Gemma Atkinson (cox)
- Heat 2: placed 7th (9:25.02)
- Heat 1: placed 1st (8:14.64)
- Heat 3: placed 6th (10:18.01)
NELC
club
Nelson
ne
Dinah Wells (stroke), Renee Sim, Samira Archer, Sophie Sullivan, Veronika Palten, Rosie Ryan, Callie Stones, Laura Stevens + Tea Ngawhika-Elliott (cox)
- Heat 2: placed 4th (9:49.91)
- Heat 5: placed 2nd (10:02.23)
- Heat 1: placed 5th (10:02.30)
- Heat 6: placed 3rd (10:19.80)
- Heat 1: placed 1st (10:20.97)
- Heat 2: placed 4th (9:30.91)
- Heat 1: placed 5th (9:47.46)
NELC
club
Nelson
ne
Michael Challis (stroke), Tom Bone, Jesse Bruijn, Wade Puklowski, Tashee Boswijk, Sean Ducray, Olly Stephens, Patrick Gerard + Sean Young (cox)
- Heat 1: placed 2nd (8:06.15)
- Heat 3: placed 3rd (7:43.82)
- Heat 1: placed 2nd (8:17.33)
- Heat 3: placed 2nd (12:59.86)
- Heat 1: placed 5th (11:50.64)
NELC
club
Nelson
ne
- Heat 2: placed 4th (4:41.10)
- Heat 5: placed 2nd (4:21.90)
- Heat 6: placed 3rd (4:01.80)
- Heat 3: placed 6th (4:19.80)
- Heat 2: placed 6th (4:28.40)
- Heat 5: placed 5th (5:03.00)
- Heat 1: placed 2nd (3:49.10)
- Heat 3: placed 1st (4:19.80)
- Heat 1: placed 3rd (4:08.20)
NELC
club
Nelson
ne
Michael Challis (stroke), Tom Bone, Grayson Knapp, Tashee Boswijk, Oliver Johnston, Sam Lane, Harrison Knapp, Patrick Gerard + Sean Young (cox)
- Heat 1: placed 3rd (4:27.50)
- Heat 2: placed 5th (4:59.90)
- Heat 2: placed 6th (5:14.90)
- Heat 2: placed 8th (6:39.40)
- Heat 5: placed 2nd (4:28.20)
- Heat 1: placed 3rd (4:39.50)
- Heat 4: result (SCR)
- Heat 1: placed 7th (3:38.50)
NELC
club
Nelson
ne
Mitchell Horner (stroke), Scott Green, Brook Robertson, Luke Mincher, Marcus Parker, Adrian Riepen, Nick McKenzie, Joe Bennion + Douglas Hilson (cox)
- Heat 2: placed 1st (3:18.90)
- Heat 1: placed 5th (3:48.50)
- Heat 3: placed 4th (4:27.50)
- Heat 2: placed 4th (4:24.20)
- Heat 2: placed 6th (4:50.60)
- Heat 1: placed 3rd (9:21.41)
NELC
club
Nelson
ne
Lucia Cameron (stroke), Ursula Slonker, Charlotte Matheson-Watts, Gemma Atkinson + Tea Ngawhika-Elliott (cox)
- Heat 1: placed 4th (9:25.77)
NELC
club
Nelson
ne
Veronika Palten (stroke), Brooke Silke-Atkins, Meg Mullins, Jacqui Stevenson + Aleisha McFadyen (cox)
- Heat 2: placed 5th (10:31.54)
- Heat 1: result (SCR)
- Heat 1: placed 5th (4:47.70)
NELC
club
Nelson
ne
Alysha Borlase (stroke), Kirsty Thompson, Alice Tuck, Anna Miles, Giovanna Martin, Emma Stuart, Sophie Stuart, Brook Nikora + Amelia Peter (cox)
- Heat 1: placed 5th (7:51.28)
- Heat 1: placed 3rd (8:19.56)
NELC
club
Nelson
ne
Mitchell Horner (stroke), Scott Green, Brook Robertson, Luke Mincher, Marcus Parker, Adrian Riepen, Richard Brown, Joe Bennion + Douglas Hilson (cox)
- Heat 1: placed 4th (6:31.61)