Sunday, 9th April 2017 |
||||||||||||
Alpha | Time | Event | Division | Lane 1 | Lane 2 | Lane 3 | Lane 4 | Lane 5 | Lane 6 | Lane 7 | Lane 8 | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
A | 09:00 | 1M | M Mst E-H 2- division | Race: 1 | WESC1 E.Verdonk | AKLC1 B.Beardshaw | CLIC1 K.Dombroski | AWGC3 A.Luff | BPCC2 C.Wilson | |||
B | 09:03 | 1M | M Mst E-H 2- division | Race: 2 | CAMC1 R.Watts | WHAC1 G.Watt | WREC1 C.Williams | AWGC1 M.Carey | WELC1 J.King | WESC2 H.Waalkens | AWGC2 R.Brock | |
C | 09:06 | 1W | W Mst E-H 2- division | Race: 1 | SGEC1 J.Shadbolt | BPCC1 T.Kamizona | SGEC2 K.McGredy | SGEC3 S.Wright | ||||
D | 09:16 | 2M | M Mst A-D 2X division | Race: 1 | WELC1 D.Benton | HAMC1 B.Arnold | WESC1 M.Benfell | |||||
E | 09:19 | 2M | M Mst A-D 2X division | Race: 2 | WKOC4 B.Norling | WREC1 S.Widger | WKOC3 G.Twining | HAMC2 A.Caccioppoli | MERC1 R.Baird | |||
F | 09:22 | 2M | M Mst A-D 2X division | Race: 3 | AKLC3 B.Ardern | CAM*6 S.Visser | WHAC1 M.Jenkins | WKOC2 R.Hamill | SGEC1 J.Cook | PETC1 S.Bielby | ||
G | 09:25 | 2M | M Mst A-D 2X division | Race: 4 | CAMC5 P.Fraser | EBSC1 M.Jones | HAMC3 T.Oosten | UNWC1 P.Carroll | WESC2 W.Leizerowicz | CAMC4 D.Hobbs | AKLC1 S.Fox | |
H | 09:28 | 2M | M Mst A-D 2X division | Race: 5 | AKLC2 P.Dougherty | HKIC1 G.Porter | ROT*1 J.Boyce | TAWC1 E.Roose | CAMC2 M.Bellham | PETC2 C.Alves | ||
I | 09:31 | 2W | W Mst A-D 2X division | Race: 1 | AKLC5 G.Jong | NSHC1 N.Taylor | AKLC4 L.Shi | WESC6 F.Lawson | MERC2 L.MacIntosh | WREC2 L.Schoeneborn | SGE*1 L.Forde | |
J | 09:34 | 2W | W Mst A-D 2X division | Race: 2 | AWGC1 S.Rush | TAWC2 R.Hunn | AKLC6 N.Welch | CAMC3 N.Knowles | WESC3 T.Donnianni | WTMC1 K.Faifua | ||
K | 09:37 | 2W | W Mst A-D 2X division | Race: 3 | CAMC6 J.Evans | TPO*1 B.Lawson | WKO*1 C.Murphy | AKLC7 S.Kerrigan | ROTC2 S.Morrell | WESC5 E.Burte | WELC2 C.Denny | |
L | 09:40 | 2W | W Mst A-D 2X division | Race: 4 | NSHC2 T.Williams | CAMC1 A.Puddle | MERC3 T.Moulden | NSHC3 K.Bryant | NSHC4 R.Harrington | |||
M | 09:50 | 3M | M Mst E-H 1X division | Race: 1 | EBSC1 S.Henderson | WELC1 M.Brown | BPCC1 G.Bridgwater | MERC1 A.Cleaver | ROTC4 A.Spijkerman | TAWC1 S.Swinerd | HORC1 K.Horan | |
N | 09:53 | 3M | M Mst E-H 1X division | Race: 2 | TAWC2 R.Ormsby | SGEC1 T.Gallagher | AKLC1 D.Vinnicombe | WKOC4 M.Pohio | HORC2 J.Watson | |||
O | 09:56 | 3M | M Mst E-H 1X division | Race: 3 | MERC2 N.Pollock | BPCC5 A.McLean | WHAC2 G.Weston | WHAC1 G.Watt | ||||
P | 09:59 | 3M | M Mst E-H 1X division | Race: 4 | BPCC2 N.Hanna | SGEC5 E.Snyder | PETC1 J.Hitchcock | ROTC3 T.Clark | ||||
Q | 10:02 | 3M | M Mst E-H 1X division | Race: 5 | AKLC2 G.Vazey | AWGC1 G.Hammond | CAMC2 N.Robertson | BPCC4 D.Cowie | ||||
R | 10:05 | 3M | M Mst E-H 1X division | Race: 6 | AWGC2 T.Rush | CAMC1 R.Cronin | ITRA1 L.Carter | WKOC2 B.Larsen | ROTC1 B.Walford | WKOC3 A.Auld | ROTC2 K.Fraser | |
S | 10:08 | 3W | W Mst E-H 1X division | Race: 1 | SGEC3 J.Shadbolt | AKLC3 M.DeLong | MERC4 T.Moulden | BPCC3 T.Kamizona | WESC3 B.Menhinick | SGEC4 A.McLeod | ||
T | 10:11 | 3W | W Mst E-H 1X division | Race: 2 | WESC4 G.Costain | WESC1 V.Carlisle | SGEC2 S.Cammell | WESC2 L.Kinley | WKOC1 T.Duff-Dobson | |||
U | 10:21 | 4M | M Mst E-H 4- division | Race: 1 | WESC2 G.Bradford | WESC1 E.Verdonk | SGEC1 C.Brownlow | AKLC1 B.Beardshaw | CAMC1 D.Hayman | |||
V | 10:24 | 4M | M Mst E-H 4- division | Race: 2 | AWGC1 A.Luff | SGEC4 S.Mayo-Smith | WELC1 A.Mills | AWGC2 R.Brock | BPCC1 C.Wilson | |||
W | 10:27 | 4W | W Mst E-H 4- division | Race: 1 | WKOC1 J.Easton | SGEC3 A.Pedersen | ||||||
X | 10:37 | 5M | M Mst A-D 4+ division | Race: 1 | AKLC2 T.Hurring | HOR*1 A.Bealing | AKL*3 M.Dryden | WREC1 A.Wakelin | ||||
Y | 10:40 | 5M | M Mst A-D 4+ division | Race: 2 | TAWC1 S.Swinerd | WESC1 B.Smart | CLIC1 L.Montgomerie | PET*1 M.Benge | ||||
Z | 10:43 | 5W | W Mst A-D 4+ division | Race: 1 | WELC1 S.McFall | HAMC1 K.Sullivan | WELC2 A.McMullan | WREC2 M.Ackers | ||||
A | 10:46 | 5W | W Mst A-D 4+ division | Race: 2 | AWG*1 S.Rush | PETC2 R.Curtis | CAMC1 M.Birch | HAMC2 L.Binns | AKLC1 R.Barclay | |||
B | 10:56 | 6M | M Mst E-H 8+ division | Race: 1 | PETC1 C.Alves | CAMC1 P.Fraser | WKO*1 A.Auld | AWGC1 A.Luff | AKLC1 B.Beardshaw | WES*1 E.Verdonk | SGEC2 B.Wright | |
C | 10:59 | 6W | W Mst E-H 8+ division | Race: 1 | SGEC1 A.McLeod | |||||||
D | 11:09 | 7M | M Mst A-D 4X- division | Race: 1 | AKL*4 N.Twaddle | WKOC2 B.Mael | CAMC1 P.Fraser | HKIC2 G.Porter | NSHC3 N.Couzyn | HOR*1 A.Bealing | ||
E | 11:12 | 7M | M Mst A-D 4X- division | Race: 2 | CAMC3 D.Swain | HAMC1 T.Oosten | WHAC1 M.Jenkins | AKLC1 S.Fox | AKLC2 P.Dougherty | MERC1 G.Hutley | ||
F | 11:15 | 7W | W Mst A-D 4X- division | Race: 1 | WELC2 M.Simmons | NSHC1 N.Bitossi | WESC1 K.Littlejohn | AKLC3 R.Cummins | WELC1 F.Morrow | MERC2 T.Moulden | ||
G | 11:18 | 7W | W Mst A-D 4X- division | Race: 2 | HKIC1 B.Townshend | AKL*1 J.Ellis | ROTC1 S.Morrell | CAMC2 J.Evans | WKO*1 C.Murphy | NSHC2 T.Williams | ||
H | 11:21 | 7W | W Mst A-D 4X- division | Race: 3 | TAWC1 C.Stapleton | HOR*1 H.Hansen | SGEC1 L.Forde | SGEC2 A.Pedersen | SGEC3 M.Devoy | WREC1 M.Ackers | WTMC1 A.Blake | |
I | 11:31 | 9M | M Mst E-H 2X division | Race: 1 | WKOC3 R.Hamill | BPCC1 G.Bridgwater | WHAC1 M.Jenkins | AKLC1 B.Beardshaw | WESC2 G.Bradford | CLIC1 G.Berghan | NSH*1 C.Brake | |
J | 11:34 | 9M | M Mst E-H 2X division | Race: 2 | TAWC1 R.Ormsby | SGEC7 C.Fotherby | BPCC2 N.Hanna | AKLC2 M.Kerrigan | CAMC2 D.Hayman | |||
K | 11:37 | 9M | M Mst E-H 2X division | Race: 3 | SGEC2 T.Gallagher | ROTC1 T.Clark | SGEC1 S.Mayo-Smith | MERC1 A.Cleaver | PETC1 P.Coles | |||
L | 11:40 | 9M | M Mst E-H 2X division | Race: 4 | AWGC2 M.Carey | CAMC1 N.Robertson | UNWC1 J.Glenn | AWGC1 T.Rush | BPCC3 M.Lane | AKLC3 G.Vazey | BPCC4 B.Wills | |
M | 11:43 | 9W | W Mst E-H 2X division | Race: 1 | WESC5 S.Stephens | WTMC1 P.Pepperell | BPCC7 J.McLean | BPCC5 T.Kamizona | WKOC2 J.Easton | |||
N | 11:46 | 9W | W Mst E-H 2X division | Race: 2 | SGE*6 C.Hobbs | NSHC2 C.Kirk | ROTC2 K.Anderson | SGEC4 D.McGregor | SGEC3 L.MacFarlan | WREC1 L.O'Hagan | ||
O | 11:49 | 9W | W Mst E-H 2X division | Race: 3 | WESC3 V.Carlisle | TAWC2 R.Hunn | WKO*1 T.Duff-Dobson | SGEC5 J.Shadbolt | AKLC4 M.DeLong | WESC4 G.Costain | BPCC6 J.Hendry | |
P | 11:54 | 10X | Mx Mst A-H 4+ division | Race: 1 | CAMC1 N.Robertson | |||||||
Q | 11:59 | 11M | M Mst A-D 8+ division | Race: 1 | CAMC1 P.Fraser | AKLC2 T.Hurring | WELC1 A.Mills | AKLC1 B.Beardshaw | WESC1 B.Smart | |||
R | 12:02 | 11W | W Mst A-D 8+ division | Race: 1 | NSHC1 N.Taylor | PETC1 C.Robertson | HAMC1 S.Footitt | AKL*1 N.Welch | SGEC2 T.Fenton | |||
S | 12:07 | 13M | M Mst E-H 4X- division | Race: 1 | WELC1 M.Brown | PETC1 C.Alves | HOR*1 K.Horan | MERC1 G.Hutley | TAWC1 R.Ormsby | ROT*1 B.Walford | AWG*1 T.Rush | |
T | 12:10 | 13M | M Mst E-H 4X- division | Race: 2 | WESC1 E.Verdonk | BPCC2 A.McLean | CAMC1 M.Gibb | SGEC2 B.Wright | WKOC2 B.Larsen | SGEC1 S.Mayo-Smith | BPCC1 C.Wilson | |
U | 12:13 | 13W | W Mst E-H 4X- division | Race: 1 | WESC2 L.Kinley | BPCC3 J.Hendry | WKOC3 J.Easton | WTMC1 P.Pepperell | ||||
V | 12:16 | 13W | W Mst E-H 4X- division | Race: 2 | AKLC1 M.DeLong | SGEC4 A.McLeod | WES*3 B.Norcross | WKO*1 T.Duff-Dobson | SGEC3 D.Brew | |||
W | 12:21 | 14M | M Mst A-D 4- division | Race: 1 | WELC1 B.Carter | CLIC1 J.Williams | WESC2 D.Wilkinson | AKL*2 N.Twaddle | HAMC3 T.Oosten | |||
X | 12:24 | 14M | M Mst A-D 4- division | Race: 2 | AKLC1 P.Dougherty | HKIC1 G.Porter | SGEC1 G.Neill | PETC2 S.Bielby | CAMC1 P.Fraser | NSHC1 N.Jolly | ||
Y | 12:27 | 14M | M Mst A-D 4- division | Race: 3 | PET*3 M.Benge | WESC3 D.Milne | ||||||
Z | 12:30 | 14W | W Mst A-D 4- division | Race: 1 | WELC2 F.Morrow | HAMC2 K.Sullivan | PETC1 C.Robertson | WESC1 K.Littlejohn | HAMC1 S.Footitt | PETC3 P.Argue | AWG*1 S.Rush | |
A | 12:33 | 14W | W Mst A-D 4- division | Race: 2 | AKL*1 J.Ellis | WELC3 S.Seath | WREC1 M.Ackers | HKIC2 B.Townshend | ||||
B | 12:38 | 15M | M Mst A-D 1X division | Race: 1 | WKOC2 B.Norling | WESC4 J.Littlejohn | HORC1 A.Bealing | NSHC1 N.Couzyn | WESC3 M.Benfell | |||
C | 12:41 | 15M | M Mst A-D 1X division | Race: 2 | CAMC1 D.Swain | AKLC1 C.Abel | WHAC1 M.Jenkins | CAMC5 S.Visser | WHAC2 G.Sims | MERC2 R.Baird | CLIC1 J.Quilter | |
D | 12:44 | 15M | M Mst A-D 1X division | Race: 3 | TGAC1 R.Rennie | WKOC4 R.Hamill | WTMC1 J.Lennon | UNWC1 P.Carroll | ||||
E | 12:47 | 15M | M Mst A-D 1X division | Race: 4 | WHAC3 S.Brine | ROTC1 J.Boyce | UNWC2 M.Bridger | AKLC2 M.Hindmarsh | WKOC5 T.Clarke | |||
F | 12:50 | 15W | W Mst A-D 1X division | Race: 1 | BPCC1 R.Cloete | CAMC6 A.Puddle | UNWC3 P.Baker-Hogan | WKOC3 C.Murphy | BPCC2 T.Kamizona | ROTC2 S.Morrell | ||
G | 12:53 | 15W | W Mst A-D 1X division | Race: 2 | AWGC1 T.Carver | WELC1 C.Phillips | CAMC3 J.Evans | WESC1 E.Burte | CAMC4 T.Wilson | WESC2 S.Sawbridge | CAMC2 V.Gibbons | |
H | 12:56 | 15W | W Mst A-D 1X division | Race: 3 | WKOC1 J.Scheffer | TAWC1 C.Stapleton | CLIC2 K.Dombroski | |||||
I | 13:01 | 16 | Mx Corp 8+ division | Race: 1 | HKIC1 G.Porter | |||||||
J | 13:06 | 17M | M Mst A-D 2- division | Race: 1 | CAMC1 R.Watts | HAMC3 B.Arnold | WESC2 D.Wilkinson | WELC1 B.Carter | WHAC1 G.Watt | HAMC4 A.Caccioppoli | CLIC2 S.Breman | |
K | 13:09 | 17M | M Mst A-D 2- division | Race: 2 | TAWC1 E.Roose | WKOC1 T.Clarke | AKLC1 T.Hurring | NSHC2 C.Brake | WESC1 M.Horne | |||
L | 13:12 | 17M | M Mst A-D 2- division | Race: 3 | NSHC1 G.McFarlane | CLIC1 L.Montgomerie | AKLC2 N.Twaddle | |||||
M | 13:15 | 17W | W Mst A-D 2- division | Race: 1 | WESC3 K.Littlejohn | WELC2 A.McMullan | HAMC1 S.Footitt | WELC3 F.Morrow | ||||
N | 13:18 | 17W | W Mst A-D 2- division | Race: 2 | AWGC1 S.Rush | SGEC1 K.McGredy | NSHC3 T.Williams | HAMC2 L.Binns | CAMC2 M.Birch | |||
O | 13:23 | 18X | Mx Mst 2X division | Race: 1 | MERC3 L.MacIntosh | WESC1 F.Lawson | WESC3 J.Sodo | WREC1 L.Schoeneborn | AKLC2 G.Jong | WKOC1 B.Norling | ||
P | 13:26 | 18X | Mx Mst 2X division | Race: 2 | PETC3 G.Aitchison | AKLC4 E.Brown | AKLC3 C.Abel | CAMC2 D.Hobbs | CLIC1 K.Dombroski | WREC2 S.Dawson | ||
Q | 13:29 | 18X | Mx Mst 2X division | Race: 3 | AWG*1 T.Carver | BPCC1 F.van Rijen | NSHC1 G.Craies | MERC2 S.Bray | TAWC1 C.Stapleton | |||
R | 13:32 | 18X | Mx Mst 2X division | Race: 4 | CAMC5 M.Gibb | PETC2 C.Robertson | WKO*3 R.Hamill | CAMC4 A.Puddle | NELC1 L.Coventry | WTMC1 J.Lennon | ||
S | 13:35 | 18X | Mx Mst 2X division | Race: 5 | WKOC4 T.Clarke | MERC1 T.Moulden | AKL*9 J.Ellis | CAMC1 D.Hayman | UNWC1 P.Carroll | TAWC3 R.Hunn | CAMC3 J.Evans | |
T | 13:38 | 18X | Mx Mst 2X division | Race: 6 | CAMC6 N.Robertson | CAMC8 V.Gibbons | AKLC5 A.Gordon | AKLC6 H.Boyd | BPCC2 G.Bridgwater | AKLC7 M.Kerrigan | SGEC1 P.Davis | |
U | 13:41 | 18X | Mx Mst 2X division | Race: 7 | BPCC7 M.Lane | SGEC5 C.Hobbs | MERC4 N.Pollock | SGEC4 D.Bermingham | BPCC3 R.Thompson | PETC1 J.Hitchcock | NSHC2 C.Kirk | |
V | 13:44 | 18X | Mx Mst 2X division | Race: 8 | BPCC4 A.McLean | CAMC7 S.Dromgool | BPCC5 N.Hanna | SGEC3 L.MacFarlan | SGEC2 T.Gallagher | |||
W | 13:47 | 18X | Mx Mst 2X division | Race: 9 | WELC1 R.May | TAWC2 A.Edmondson | WESC2 N.Cooke | ROTC1 K.Anderson | WKOC2 A.Auld | BPCC6 B.Wills | AKLC8 M.DeLong | |
X | 13:52 | 19M | M Mst E-H 4+ division | Race: 1 | BPCC1 C.Wilson | AWGC2 T.Upchurch | AWGC1 A.Luff | WKOC1 W.Brown | ||||
Y | 13:55 | 19M | M Mst E-H 4+ division | Race: 2 | TAWC1 R.Ormsby | WESC1 G.Bradford | PET*1 M.Benge | WELC1 H.Mitchell | ||||
Z | 14:00 | 19W | W Mst E-H 4+ division | Race: 1 | SGEC1 L.Forde | SGEC2 D.Brew | ||||||
A | 14:05 | 21X | Mx Mst 4X- division | Race: 1 | AKLC3 C.Abel | WREC1 L.Schoeneborn | WESC2 F.Lawson | CAM*3 J.Scheffer | WESC4 D.Milne | MERC2 L.MacIntosh | CAMC1 P.Fraser | |
B | 14:08 | 21X | Mx Mst 4X- division | Race: 2 | CAMC2 J.Evans | UNW*1 P.Baker-Hogan | AWGC1 T.Rush | ROT*1 S.Morrell | TGAC1 J.Blake | WKO*2 R.Hamill | ||
C | 14:11 | 21X | Mx Mst 4X- division | Race: 3 | AKLC2 A.Gordon | WESC5 S.Stephens | BPCC1 G.Bridgwater | AKLC1 M.Kerrigan | MERC1 T.Moulden | SGEC1 D.Bermingham | TAWC1 E.Roose | |
D | 14:14 | 21X | Mx Mst 4X- division | Race: 4 | WESC1 H.Waalkens | BPCC3 C.Wilson | WESC3 V.Carlisle | BPCC2 M.Lane | WKO*1 B.Larsen | |||
E | 14:19 | 22X | Mx Mst 8+ division | Race: 1 | AKLC2 R.Barclay | AKL*1 N.Mills | NSHC1 T.Williams | HKIC1 G.Porter | NSHC2 G.McFarlane | CAMC1 M.Gibb | ||
F | 14:22 | 22X | Mx Mst 8+ division | Race: 2 | SGEC2 C.Harrison | WREC1 A.Wakelin | TAWC1 R.Hunn | WKOC1 J.Easton | SGEC1 L.Campbel... | |||
G | 14:27 | 23W | W Mst 8+ division | Race: 1 | PETC1 C.Robertson | HAMC1 S.Footitt | ||||||
H | 14:30 | 23M | M Mst 8+ division | Race: 1 | WELC1 A.Mills | WESC1 E.Verdonk | AKL*2 S.Irvine | HOR*1 A.Bealing | SGE*1 L.Campbel... | AWGC1 T.Upchurch | AKL*1 N.Twaddle |